Człuchów. Bike Team Człuchów - pierwsze starty w sezonie wiosennym juz za nimi

Beata Gliwka
Wraz z nadejściem wiosny kolarski sezon rozpoczął się na dobre, zawodnicy Bike Team Człuchów rywalizowali już na trasach dwóch maratonów, Skandia Maraton Lang Team w Warszawie oraz na MTB Kaczmarek Electric w Olejnicy.

Na trasie Warszawskiej Skandii barw BTC broniło dwóch zawodników, Patryk Krajewski na dystansie MINI zajął 80 miejsce OPEN, a w swojej kategorii wiekowej M-2 uplasował się na 23 pozycji, natomiast Mateusz Zdanowicz na dystansie MEGA zameldował się na mecie jako 13-sty zawodnik OPEN oraz pechowo, bo na 4 miejsce w kategorii M-2.

Liczniejsza grupa zawodników BTC rywalizowała w Olejnicy, na dystansie MINI, na 146 miejscu OPEN, oraz 46 w M-2 uplasował się Michał Tomczyk, 388 miejsce Open oraz 103 w M-2 zajął Mateusz Leciejewski, na 510 pozycji Open oraz 24-tejw M-1 wraz z zerwanym łańcuchem linę mety mijał Dominik Pawłowski.
Na dystansie MEGA w barwach BTC ścigało się dwóch naszych reprezentantów, Marcin Pastusiak przecinał linię mety na 28 pozycji OPEN oraz 7 w kategorii M-2, drugi z naszych zawodników Konrad Kunicki zajął OPEN – 68 miejsce, a w swojej kategorii M-3 był 21.

Podsumowując - jestem zadowolony z postawy drużyny – mówi prezes BTC Marcin Pastusiak. - Każdy z Nas podniósł swój sportowy poziom przez zimę, w teamie mamy nowe twarze i nową energię do działania! Tak trzymać a miejsca na podium same przyjdą !
Z kolei Mateusz Zdanowicz przywozi pozytywne opinie na temat BTC z stolicy.
- Kilka osób pytało się o nasz team, wyrażało się bardzo pozytywnie o naszych nowych strojach, były również pytania o Luize XC, jak widać jesteśmy coraz bardziej zauważalni w świecie kolarskim - mówi. - Wszystkich chętnych do udziału w życiu BTC oraz treningach zapraszamy na profil facebook Bike Team Człuchów !