Człuchów. Przewaga lidera rośnie

deef
Dobrą grę obejrzeli w sobotę kibice Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej mężczyzn. Na początek zmierzyły się drużyny rywalizujące o miejsce "na pudle": Poldanor Koczała i Politologia/Szczepan Człuchów.

Dobrą grę obejrzeli w sobotę kibice Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej mężczyzn. Na początek zmierzyły się drużyny rywalizujące o miejsce "na pudle": Poldanor Koczała i Politologia/Szczepan Człuchów. Dwa pierwsze sety wygrali doświadczeni człuchowianie. Jednak w trzech pozostałych górę wzięła młodość koczalan, którzy wygrywając cały mecz 3:2 zmniejszyli dystans do prowadzącej w tabeli trójki. W drugim meczu grający w czwórkę Sławęcin uległ chojniczanom. SdN zdecydowanie wygrał dwa sety. W ostatnim, najbardziej emocjonującym, też przeważał, ale siatkarzom ze Sławęcina udało się zdobyć 23 punkty. W meczu na szczycie Opel/Telmax pokonał osłabioną brakiem kontuzjowanego Piotra Muchowskiego drużynę z Przechlewa 3:0. W dwóch pierwszych setach przechlewianie nie mogli poradzić sobie z atomowymi zagrywkami zawodników Opla/Telmax. Nie do zatrzymania w ataku byli Piotr Kowalewski i Paweł Gawlik. Najbardziej wyrównany był set trzeci, jednak Brdzie tylko na moment udało się uzyskać przewagę punktową. Ostatni punkt tego dnia został zdobyty po efektownym bloku Pawła Gawlika.
- W naszej drużynie zaszły istotne zmiany w składzie. Trzej młodzi zawodnicy zastąpili bardziej doświadczonych kolegów, mimo to udaje nam się wygrywać. I to nie tylko w Człuchowie - mówi Robert Dębski, rozgrywający Opla/Telmax. - Cieszą nas również niezłe wyniki Politologii/Szczepan, którą wielu skazywało na porażkę.
Kolejna kolejka w lidze siatkówki dopiero 25 lutego br.