Człuchów. "Lasek Luizy" po raz pierwszy był areną zawodów rowerowych

Wojciech Piepiorka
Aż 150 zawodników wzięło udział w Luiza XC Cup - pierwszych tego typu zawodach rowerowych w Człuchowie. Już zapowiedziano organizację drugiej edycji za rok. Jeszcze w tym roku planowane są z kolei zawody głównie dla mieszkańców Człuchowa i okolic.

- Jak na pierwszy raz, zawody wypadły dobrze - mówi Mateusz Zdanowicz, jeden z organizatorów. -Do tej pory razem z Marcinem Pastusia-kiem tylko startowaliśmy w maratonach rowerowych, teraz widzimy jak wygląda cała impreza od strony organizacyjnej. Za rok poprawimy z pewnością wszystkie niedociągnięcia, które się pojawiły.

Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach. W kategorii rodzinnej, na trasie 6 km, do wyścigu stanęło 51 osób. Wygrał Łukasz Marzec ze Słupska przed dwoma człuchowianami: Konradem Janke i Patrykiem Wróblewskim.

W kategorii Mini (15 km) wystartowało 51 rowerzystów. Najszybciej dystans pokonał Mirosław Płotka z bytowskiej Baszty. Drugi był Sebastian Młynski z Bytowa, a trzeci Piotr Nowacki ze Sportowca Piła. W tym gronie najlepszym człuchowianinem był Marcin Majchrzak (28. miejsce i piąte w swojej kategorii wiekowej).

Na starcie najdłużej kategorii Elita (30 km) stanęło 48 zawodników. Tu najlepsi byli Robert i Bartosz Banachowie z Mróz Active Jet. Na najniższym stopniu podium stanął Sławomir Pituch z Corratec Team. Obie grupy są zawodowe, co z pewnością podnosi rangę człuchowskich zawodów. Najlepszym człuchowianinem był w tej grupie Tomasz Stawiarz, reprezentujący Torq Superior MTB Team. Zajął dziewiąte miejsce, w trzecie w swojej kategorii wiekowej.