Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człuchowscy policjanci zachęcają do wstąpienie w szeregi ich formacji. Praca w Policji to marzenie wielu osób!

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Policjant to wciąż jeden z najbardziej pożądanych zawodów wśród młodych ludzi. Teraz jest bardzo dobry czas, by spróbować swoich sił w rekrutacji do Policji. Człuchowscy funkcjonariusze zachęcają kandydatów do startowania w doborze do ich formacji - zobaczcie, jakie warunki musi spełnić przyszły policjant lub policjantka!

Praca w Policji to pewne zatrudnienie i możliwość wykonywania pożytecznych zadań związanych ze służbą drugiemu człowiekowi. W powiecie człuchowskim wciąż jest zapotrzebowanie na nowych policjantów! Rekrutacja kandydatów do tego zawodu ma kilka etapów i z tego powodu może wydawać się skomplikowana. Jest jednak dobrze zaplanowana i dzięki temu pozwala na wyłonienie najlepszych kandydatów do służby. Trzymając się kilku ważnych zasad, szybko przejdziemy drogę do celu.

  1. Po pierwsze, należy upewnić się, że spełniamy wymagania formalne stawiane kandydatom. Powinni oni:

    • posiadać polskie obywatelstwo,
    • mieć nieposzlakowaną opinię,
    • nie być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
    • korzystać z pełni praw publicznych,
    • posiadać co najmniej średnie wykształcenie
    • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
    • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
    • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej - posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
  2. Po drugie, trzeba złożyć dokumenty niezbędne do przyjęcia: podanie o przyjęcie do służby, wypełniony kwestionariusz osobowy i kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie i umiejętności. Kwestionariusze można pobrać ze strony internetowej Policji. Bardzo ważne jest, by na każdym etapie procedury dodatkowo legitymować się dowodem osobistym.

  3. Po trzecie, należy przystąpić do testu wiedzy - składa się on z 40 pytań zamkniętych. Ilość zdobytych punktów liczy się w ostatecznym wyniku rekrutacji, ale niski wynik nie dyskwalifikuje kandydata.

  4. Czwarty krok to przystąpienie do testu sprawnościowego - polega on na pokonaniu toru przeszkód i jest zaliczony, gdy uda się to zrobić w czasie 1 minuty 41 sekund! Warto podkreślić, że ten sprawdzian jest dokładnie taki sam dla kobiet i mężczyzn.

  5. Po piąte, kandydaci przechodzą badania psychologiczne określające predyspozycje psychiczne kandydata do służby w Policji.

  6. Następnie odbywa się rozmowa kwalifikacyjna - tu kandydat przechodzi dalej, gdy komisja składająca się z 2-4 osób przyzna mu od 36 do 60 punktów.

  7. Po przejściu rozmowy kandydata czeka komisja lekarska, a na koniec - wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego.

Osoby, które przeszły wszystkie etapy kwalifikacji, kierowane są następnie na ok. 6,5 miesiąca na szkolenie zawodowe do jednej ze szkół policyjnych. Następnie zostają oddelegowani na 3 miesiące do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji, podczas których muszą odbyć 63 służby, w tym 2 dni zajęć szkoleniowych.

Po tym wstępnym etapie świeżo upieczony policjant może już rozpocząć służbę we wskazanej przez siebie jednostce.

To tak w wielkim skrócie! Szczegółowe informacje można uzyskać w informatorze dla kandydatów zamieszczonym na stronie Policji. Pomocny będzie także informator dla kandydatów przygotowany przez Pomorską Policję.

Policja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto