(© Michał Szalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w sobotę 6 kwietnia rozpocznie się kolejny, czwarty sezon rajdów dla amatorów w poddebrzneńskim Rallylandzie. Na liście startowej jest już blisko 60 ekip, w tym dwie z powiatu człuchowskiego

Czwarta odsłona pucharu będzie nosić nazwę Motul Rallyland CUP 2013 i składać się z siedmiu jednodniowych rund. Rajdy te organizowane są w formule Konkursowej Jazdy Samochodowej, czyli jedynej legalnej formy rajdu dla kierowców nie posiadających licencji rajdowej. To świetna okazja do doskonalenia swoich umiejętności za kierownicą własnego samochodu w bezpiecznych warunkach zamkniętego terenu byłego lotniska w gm. Lipka..

Wystartować może każdy, kto posiada zarejestrowany i ubezpieczony samochód oraz uprawnienia do jego prowadzenia. Pilotem w załodze może być osoba, która ukończyła 17 lat, a obaj członkowie załogi muszą być wyposażeni  w kaski (np. motocyklowe).

Trasa rajdów to zazwyczaj 7-9 prób sprawnościowych przypominających swoją konfiguracją Odcinki Specjalne profesjonalnych rajdów. Imprezy te to nie wyścigi po płycie lotniska, organizatorzy wykorzystują do układania tras całą ogromną infrastrukturę byłej jednostki wojskowej. Nawierzchnię stanowi przede wszystkim asfalt oraz beton, ale także  sporo łączników szutrowych co stanowi dodatkową atrakcje zarówno dla uczestników jak i kibiców. Przygotowane trasy na terenie byłego lotniska jak zawsze będą trudne technicznie i wymagające zarówno dla kierowców jaki i sprzętu.

Na liście startowej w środę zarejestrowanych było blisko 60 ekip z różnych stron Polski i nie tylko. Zawodnicy przyjadą między innymi z Chojnic, Rumi, ze Szczecina, Sopotu, Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Koszalina, Tomaszowa, Brodnicy, Warszawy, Poznania, Złotowa, Ciechanowa, Kwidzyna, Sieradza i wielu innych. Nie zabraknie załóg z naszego powiatu. W klasie drugiej wystartować ma ekipa z Człuchowa: Grzegorz Rybka i Paweł Bill we Fiacie. W klasie trzeciej pojechać mają przechlewianie: Marek Goliński i Joachim Gliszczyński w Hondzie. Kibicujmy naszym załogom!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!