Delegacja z powiatu bytowskiego odwiedziła powiat Schmalkalden-Meiningen w Niemczech

Delegacja z powiatu bytowskiego w Niemczech
Delegacja z powiatu bytowskiego w Niemczech powiatbytowski.pl
W skład delegacji wchodzili: starosta bytowski Jacek Żmuda-Trzebiatowski, przewodniczący rady powiatu Andrzej Hrycyna oraz radny Zbigniew Batko. Dodatkowo w wizycie uczestniczyło 5 biegaczy z naszego regionu.

23 sierpnia w mieście Schmalkalden obchodzono Święto Miasta, w którym uczestniczyła delegacja z powiatu bytowskiego. W jej skład wchodzili także biegacze. Ponadto w trakcie wizyty nasi reprezentanci odwiedzili m.in. ośrodek sportów zimowych w Oberhofie, gdzie organizowane są m.in. Mistrzostwa Świata w Biathlonie czy zawody narciarskie Tour de Ski.

Przeczytaj również o delegacji z powiatu bytowskiego na Ukrainę

Reprezentacja biegaczy uczestniczyła w rozgrywanym na terenie partnerskiego powiatu Schmalkalden - Meiningen w Niemczech biegu górskim „Plesslauf”. Wszyscy wystartowali na dystansie 10,5 km. Zwycięzcą biegu został Thomas Bing olimpijczyk reprezentujący Niemcy podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Soczi (biegacz narciarski) z czasem 39:11. Na drugiej pozycji uplasował się Dariusz Guzowski z czasem 39:47, trzecie miejsce zajął Sławomir Wierzejski z czasem 40:00. 11) Andrzej Zwolski : 43:21, 14) Dariusz Glazik – 44:48, 31) Bartosz Cała – 53:49. Łącznie bieg ukończyło 76 osób.