Dlaczego warto studiować na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni?

Artykuł sponsorowany

Rozmowa z dr hab. Joanną Kizielewicz, prof. UMG
Prodziekanem ds. Rozwoju i Współpracy

Dlaczego warto studiować na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni?

Powodów jest kilka – najważniejszy to doskonała kadra dydaktyczna i badawcza, nasze laboratoria i zaplecze organizacyjno-techniczne są na wysokim poziomie, a ponadto bardzo dbamy o standardy kształcenia. Nasza kadra badawczo-dydaktyczna to uznani specjaliści i naukowcy cenieni w kraju i zagranicą. Na Wydziale zatrudnionych jest 22 profesorów, 46 adiunktów oraz wykładowców i asystentów.
Zajęcia prowadzone są w salach wykładowych i w laboratoriach wyposażonych w nowoczesną aparaturę i oprogramowanie dydaktyczne i badawcze. Trzeba też podkreślić, że na Wydziale jest wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001-2008 w zakresie kształcenia na poziomie akademickim oraz prowadzenia prac naukowo-badawczych.
Studenci w ramach nauki mają możliwość odbycia szkoleń dotyczących systemów zarządzania jakością zakończonych certyfikatem Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
Mamy naprawdę doskonałą, atrakcyjną ofertę edukacyjną.

Co kryje się pod sformułowaniem „atrakcyjna oferta edukacyjna?

Nasza oferta kształcenia jest dostosowywana do potrzeb krajowego i międzynarodowego rynku pracy, co gwarantuje osiągnięcie przez absolwentów kompetencji oczekiwanych przez pracodawców.
Programy naszych studiów są tworzone przy współpracy z wybitnymi praktykami – z zakresu: zarządzania, ekonomii, marketingu, transportu i logistyki, informatyki, turystyki, żywienia i dietetyki, oraz nauk o jakości.
Ważnym elementem strategii rozwoju Wydziału jest umiędzynarodowienie kształcenia, dlatego też w ramach programów wymiany międzynarodowej zapraszamy profesorów z zagranicznych uniwersytetów, m. in. z Chorwacji, Niemiec, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Australii.
Na naszym Wydziale kształcimy studentów w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Proponujemy studia na dwóch kierunkach: Innowacyjna Gospodarka oraz Towaroznawstwo. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na studiach I i II stopnia, a także w ramach Szkoły Doktorskiej. Na kierunku Innowacyjna Gospodarka prowadzone są trzyletnie studia licencjackie na pięciu atrakcyjnych specjalnościach: Ekonomia Menedżerska, Informatyka Gospodarcza, Systemy Transportowe i Logistyczne, oraz Turystyka i Hotelarstwo oraz studia w języku angielskim Maritime Economics and Logistics.
Natomiast na kierunku Towaroznawstwo oferujemy studia inżynierskie trwające 3,5 roku na trzech specjalnościach: Towaroznawstwo i Zarządzanie Jakością, Menedżer Produktu oraz Usługi Żywieniowe i Dietetyka.
Kształcenie prowadzimy również na poziomie studiów magisterskich. Na kierunku Innowacyjna Gospodarka od kilku lat oferujemy cieszące się uznaniem dwuletnie studia II stopnia na specjalnościach: Biznes Elektroniczny, Transport i Logistyka w Gospodarce Globalnej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku od tego roku akademickiego prowadzimy nabór na dwie nowe specjalności: Zarządzanie Finansami oraz Zarządzanie Organizacjami. Studenci mogą również podjąć studia w języku angielskim na specjalności International Trade, Transport and Logistics__. Na kierunku Towaroznawstwo studia magisterskie trwają 1,5 roku dla absolwentów studiów inżynierskich, a dwa lata dla absolwentów studiów licencjackich. Absolwentom studiów pierwszego stopnia proponujemy specjalności: Ochrona Wód i Gospodarka Odpadami, a także dwie nowe specjalności: Menedżer Systemów Zarządzania oraz Menedżer Usług Dietetycznych.
Podsumowując - oferta naszych studiów jest szeroka i daje możliwość przygotowania do pracy w różnych zawodach.

Ważnym elementem decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów jest możliwość znalezienia zatrudnienia. Na co mogą liczyć absolwenci Waszego Wydziału?

Absolwenci naszych studiów uzyskują wiedzę, kwalifikacje i umiejętności do pracy w przedsiębiorstwach wielu branż na stanowiskach operacyjnych w przedsiębiorstwach gospodarki morskiej, przedsiębiorstwach turystycznych i hotelarskich, ale także przedsiębiorstwach handlowych i handlu zagranicznego oraz zakładach produkcyjnych.
Są też odpowiednio przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale także z sukcesem mogą podjąć zatrudnienie w administracji morskiej, agencjach morskich, przedsiębiorstwach transportowych, maklerskich, logistycznych, czy spedycyjnych.
Posiadają również przygotowanie do pracy jako specjaliści ds. rzeczoznawstwa i kontroli, ochrony środowiska, kontroli jakości oraz w laboratoriach badawczych jednostek akredytujących i certyfikujących jakość wyrobów według wymogów norm międzynarodowych ISO.
Nasi absolwenci są również zatrudniani w ośrodkach zajmujących się dietetyką, żywieniem człowieka i promocją zdrowia, ale także pełnią funkcję pełnomocnika ds. zarządzania jakością, są też cenionymi specjalistami w branży IT.
Jednym słowem absolwenci po ukończeniu studiów czy to na kierunku Towaroznawstwo czy - Innowacyjna Gospodarka mają duże szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia.

Na co, poza nauką, mogą liczyć studenci podczas studiów na WPiT?

Nasi studenci mają możliwość podejmowanie działalności w licznych organizacjach studenckich, sekcjach sportowych oraz w kołach naukowych funkcjonujących na Wydziale. Mogą rozwijać swoje zainteresowania i poprzez angażowanie się w organizację seminariów i konferencji naukowych oraz przygotowywać publikacje naukowe pod okiem nauczycieli akademickich. Nasi studenci mają również możliwość odbycia części studiów w jednej z uczelni partnerskich w Europie w ramach programu Erasmus+, zdobywając cenne doświadczenie i nawiązując kontakty ze studentami z innych krajów.
Studenci naszego Wydziału biorą udział w specjalistycznych szkoleniach, praktykach i stażach zawodowych dzięki temu zdobywają wiedzę oraz uzyskują dodatkowe umiejętności i kompetencje niezbędne w rozwoju ich kariery zawodowej.
Zapewniamy naszym studentom różnorodne formy wsparcia finansowego w postaci stypendiów Rektora UMG za wyróżniające wyniki w nauce, stypendiów socjalnych i specjalnych dla osób niepełnosprawnych, a także zapomogi.
Ponadto nasi studenci są stypendystami Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, czy Marszałka Województwa Pomorskiego, ale również laureatami wielu konkursów, za które otrzymują nagrody finansowe i wyróżnienia.
Zapraszamy zatem wszystkich chętnych na studia na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – Uczelni o uznanej renomie w kraju i za granicą, która w tym roku obchodzi 100 lecie swojego istnienia.

Dziękuję bardzo za rozmowę.


WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY
prowadzi studia inżynierskie i magisterskie na czterech nowoczesnych kierunkach:
ELEKTROTECHNIKA (w specjalnościach: Elektroautomatyka Okrętowa oraz Komputerowe Systemy Sterowania),
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA (w specjalnościach: Elektronika Morska oraz Systemy i Sieci Teleinformatyczne),
INFORMATYKA (w specjalnościach: Aplikacje Internetu Rzeczy oraz Aplikacje Internetowe i Mobilne) oraz
TECHNOLOGIE KOSMICZNE I SATELITARNE (w specjalności: Morskie Systemy Satelitarne i Kosmiczne),
przygotowując wykwalifikowane kadry inżynierskie dla potrzeb szeroko rozumianej gospodarki morskiej i przedsiębiorstw lądowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://we.umg.edu.pl/dla-kandydatow

Materiał oryginalny: Dlaczego warto studiować na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni? - Pomorskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3