18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni kultury Francuskiej w Człuchowie [ZDJECIA!]

Beata Gliwka
Dni Kultury Francuskiej w Człuchowie, 19.10.2013r
Dni Kultury Francuskiej w Człuchowie, 19.10.2013r B.Gliwka
Piosenki w języku polskim i francuskim w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, koncert orkiestrowy pod znakiem francuskich przebojów, polsko francuski - stół, a na koniec - zabawa. Tak w sobotę świętowano Dni Kultury Francuskiej w Człuchowie.

Na początek Dni Kultury Francuskiej z piosenką zmierzyły się przedszkolaki z grupy Leśne Ludki z przedszkola im. Jacka i Agatki w Człuchowie. Dzieci przebojowo zaśpiewały „Kurki trzy” w języku polskim polskim i francuskim, potem wykonały taniec nowoczesny. Dziewczęta z gimnazjum społecznego w Człuchowie, wykonały zaś dwie znane piosenki w języku francuskim: Sur le Pont d'Avignon i Les Champs Elysee. Uczennice musiały wykazać się swoimi umiejętnościami podwójnie, bo pojawiły się problemy techniczne i kompletnie zawiodła muzyka. Swoją część programu wykonały więc praktycznie „a capella” - za to do rytmu oklasków publiczności.

Królowała Edith Piaf
Głównym punktem dorosłego programu Dni Kultury Francuskiej był mini recital Magdaleny Kosobuckiej z Chojnic, która przed laty wygrywała krajowe konkursy piosenki francuskiej, a w 1999 roku zdobyła grand prix na międzynarodowym festiwalu piosenki francuskiej w Chorwacji. Wśród wykonawców nie zabrakło jednak i szefowej człuchowskiego koła Chojnickiego Towarzystwa Polsko-Francuskiego Bogusława Konczanin zmierzyła się z piosenką Padam, padam... Edith Piaf przy akompaniamencie Andrzeja Zielińskiego.

Potem zabawa w rytm francuskiej muzyki

Tradycyjnie podczas Dni Kultury Francuskiej wręczono legitymacje nowym członkom towarzystwa. W tym roku odebrali je Iwona i Stanisław Stanke. Na koniec ponadczasowe przeboje francuskiej piosenki zagrała Gdańska orkiestra promenadowa. Przy pomocy tylko trzech instrumentów: skrzypiec, akordeonu i... puzonu, zgotowali publiczności muzyczną ucztę. Potem – już podczas nieoficjalnej części zabawy - zagrali wszystkim do tańca. Bawić mogli się wszyscy, którym francuska kultura i muzyka przypadła go gustu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto