Drugie z rzędu wysokie zwycięstwo Piasta Człuchów. Trzy punkty zdobyli też Czarni Czarne. W A-klasie szalony mecz rozegrał Lider Rychnowy

Olek Knitter
Brda Przechlewo prowadzi w tabeli A-klasy
Brda Przechlewo prowadzi w tabeli A-klasy Olek Knitter
Po zeszłotygodniowej wysokiej wygranej 5:1 na wyjeździe z Chrobrym Charbrowo, tym razem Piast Człuchów również wysoko 5:0 pokonał Wybrzeże Objazda. Zwycięstwo odnieśli też piłkarze z Czarnego, a porażki zanotowali Sokół Wyczechy i MKS Debrzno. W A-klasie Brda Przechlewo przywiozła kolejne trzy punkty, a Lider Rychnowy zremisował … 5:5.

V liga

Piast Człuchów – Wybrzeże Objazda 5:0 (3:0)
Bramki: Bramki: Sebastian Kluk 2, Kamil Woźniak 2, Arkadiusz Zachajczuk.
Piast Człuchów: Adrian Kowalik - Arkadiusz Zachajczuk, Jarosław Wójcik (55. Kacper Długosz), Kamil Woźniak, Maciej Świadek (30. Nikodem Janas), Szymon Rakowski, Sebastian Kluk (68. Adam Kluk), Andriy Badyan, Dawid Wachnik, Błażej Kolter (62. Olaf Meyer) , Damian Obarzanek.

Po nieudanym meczu z GTS Czarna Dąbrówka nie ma już śladu. Dwa ostatnie mecz zawodnicy Piasta Człuchów wygrali i to bardzo pewnie. Najpierw człuchowianie rozgromili na wyjeździe Chrobrego Charbrowo, a w ostatniej kolejce rozbili u siebie Wybrzeże Objazda aż 5:0. Bramki zdobywali: Sebastian Kluk 2, Kamil Woźniak 2, Arkadiusz Zachajczuk. Dzięki kolejnej wygranej Piast jest w tabeli już na 12. miejscu i ma tylko jeden punkt straty do Czarnych Czarne.
W kolejnym meczu Piast zagra na wyjeździe z Zawiszą Borzytuchom.

Echo Biesowice – Czarni Czarne 2:3 (0:2)
Bramki: Oliwier Osiński, Paweł Wnuk-Lipiński, Łukasz Jakubowski.
Czarni: Adrian Pietras - Łukasz Jakubowski, Dominik Zenel, Adrian Zych, Oliwier Osiński (72.
Maciej Chytry), Stefan Jaworski (90. Jakub Starowicz), Robert Haziak, Dominik Chybiński, Kamil Bednarski, Paweł Wnuk – Lipiński, Kacper Kaczmarek.

Czarni Czarne pokonali walczące o utrzymanie Echo Biesowice. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po golach Oliwiera Osińskiego i Pawła Wnuk-Lipińskiego. W 65. min. gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale już po minucie wynik na 3:1 podwyższył Łukasz Jakubowski. Echo w doliczonym czasie gry zdobyło drugiego gola, ale trzy punkty i tak pojechały do Czarnego.
W kolejnym meczu Czarni zagrają na wyjeździe z Leśnikiem Cewice.

Lipniczanka Lipnica – Sokół Wyczechy 3:1 (1:0)
Bramka: Maciej Winnicki
Sokół: Kamil Jabłoński (86. Rafał Kozieł) - Maciej Jaroszyński, Karol Dołgowski, Jakub Miazga (66. Marcin Sobiegraj), Paweł Łacko, Łukasz Kościan, Damian Kojnecki (66. Szymon Wojciechowski), Szymon Mateblowski (76. Maciej Kowalski), Dawid Wojda (76. Jakub Piłat), Krystian Szostek, Maciej Winnicki.

Sokół Wyczechy nie dał rady pokonać wicelidera Lipniczanki Lipnica, przegrywając 3:1. Jedyną bramkę dla Sokoła zdobył Maciej Winnicki. Był to gol wyrównujący na 1:1, ale gospodarze zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza z Wyczech. Mimo zmian goście nie zmienili wyniku i wrócili do Wyczech bez punktu.
W kolejnym meczu Sokół podejmie u siebie Gryfa Słupsk.

Gryf Słupsk – MKS Debrzno 3:1 (1:1)
Bramka: Bartłomiej Rutyna.
MKS Debrzno: Sławomir Słonka - Bartłomiej Lica, Paweł Władyczak, Norbert Mucha,
Sebastian Stalka, Jakub Nykiel (71. Damian Kamowski), Wojciech Marzec, Jakub Kuliński, Maciej Domański (60. Kacper Bielecki), Gracjan Wenda, Bartłomiej Rutyna.

W meczu sąsiadów z ligowej tabeli Gryf Słupsk okazał się lepszy od MKS Debrzno. Co prawda do przerwy był remis 1:1 (gola dla MKS strzelił Bartłomiej Rutyna), ale po przerwie to zespół ze Słupska trafił jeszcze dwukrotnie do siatki.

W kolejnym meczu MKS podejmie Bytovię II Bytów.

A-klasa

Arkonia Pomysk Wielki – Lider Rychnowy 5:5 (2:3)
Bramki dla Lidera: Mateusz Drobek 2, Konrad Nawrocki 2, Ignacy Nawrocki.
Lider: Wiktor Drążkowski - Marcin Żukowski (64. Maciej Draszanowski), Jarosław Maciejczyk, Maciej Gibczyński (92. Kacper Grzesiak), Jakub Galikowski, Kacper Pipczyński, Konrad Nawrocki, Ignacy Nawrocki, Kacper Borzyszkowski, Nikodem Szmurło (52. Marcel Lewiński), Mateusz Drobek.

Niezwykle zacięty był pojedynek trzeciej i czwartej drużyny A-klasy. Lider Rychnowy czterokrotnie obejmował prowadzenie w starciu wyjazdowym z Arkonią Pomysk Wielki. Goście z Rychnów prowadzili 0:1, 1:2, 2:3, 3:4, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Ignacy Nawrocki, gdyż w 54. min. to miejscowi prowadzili już 5:4. Wcześniej po dwa gole dla Lidera strzelili Mateusz Drobek i Konrad Nawrocki.
W kolejnym meczu Lider podejmie drużynę Grom Nakla.

Skotawa Budowo – Brda Przechlewo 0:3 (0:3)
Bramki: Mikołaj Borsuk, Jakub Bloch, Kacper Ginter.
Brda: Rafał Kasperowicz - Jakub Warniełło, Dawid Modrzejewski, Jarosław Bukowski, Mikołaj Borsuk (72. Łukasz Dorawa), Adrian Ginter (67. Kamil Kowcun), Jakub Bloch, Krzysztof Buczko, Kacper Ginter, Krystian Stanios, Sylwester Zmuda Trzebiatowski.

Już do przerwy Brda ustaliła wynik spotkania ze Skotawą. Po golach Mikołaja Borsuka, Jakuba Blocha i Kacpra Gintera goście prowadzili 3:0. W drugiej połowie zespół z Przechlewa kontrolował mecz i zdobył kolejne trzy punkty.
Brda aktualnie prowadzi w tabeli (Dolina ma 3 punkty straty, ale jeden mecz rozegrany mniej). Nad trzecią w tabeli Arkonią Brda ma już 14 punktów przewagi.
W następnej kolejce do Przechlewa przyjedzie Magic Niezabyszewo.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani