Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 3:3 (0:2)

Piotr Furtak
Mecz Drutexu-Bytovii z Chrobrym Głogów był chyba najtrudniejszym spotkaniem piłkarzy z Bytowa w tym sezonie. I to wcale nie ze względu na stawkę, bo utrzymanie w lidze pierwszoligowcy z Pomorza zapewnili sobie tydzień wcześniej, remisując w Mielcu ze Stalą. Mecz był trudny, gdyż po wycofaniu się z finansowania przez Drutex, przyszłość klubu stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

To, co siedziało w głowach piłkarzy najwyraźniej było widać w pierwszej połowie meczu. Piłkarze Bytovii grali, ale brakowało w tym swoistego "pazura", który podopieczni Adriana Stawskiego pokazywali wielokrotnie w sezonie.
Początek pierwszej połowy meczu był dość wyrównany, a na przebiegu połówki zaważył najbardziej rzut karny podyktowany w 19 minucie meczu za faul na Jakóbowskim. Janusz Surdykowski, lider zespołu z Bytowa uderzył mocno, ale bramkarz przyjezdnych wyłapał piłkę.

Chwilę później padła pierwsza bramka dla przyjezdnych. Kilka minut później było już 0:2 i wydawało się, że jest po meczu, tym bardziej, że głogowianie "poczuli krew" i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Początek drugiej połowy to bramka kontaktowa dla gospodarzy, na którą goście jednak szybko odpowiedzieli. Bytowianie jednak nie zamierzali odpuścić, a ich pogoń zakończyła się doprowadzeniem do remisu w doliczonym czasie gry.
Podczas pomeczowej konferencji prasowej Adrian Stawski zaapelował do Leszka Gierszewskiego, prezesa Drutexu o zmianę decyzji dotyczącej finansowania klubu. Jasno dał do zrozumienia, że bez tego zespół nie będzie mógł grać w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

Drutex-Bytovia - Chrobry Głogów 3:3 (0:2)Bramki: 0:1 Michał Borecki (22), 0:2 Damian Kowalczyk (25), 1:2 Michał Rzuchowski (47), 1:3 Bartosz Machaj (54), 2:3 Janusz Surdykowski (66), 3:3 Fran Gonzales (90)
Bytovia: Szromnik - Kuzdra (żk), Wróbel, Gonzales, Wilczyński (35 Adamek żk) - Kamiński, Wolski (70 Hebel), Rzuchowski (żk), Wacławczyk, Jakóbowski (60 Kropidłowski) - Surdykowski
Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb (żk), Stolc, Michalec (73 Wajsak), Danielak - Machaj (66 Nowicki), Kona, Gąsior (cz.k) Borecki (71 Szczepaniak), Napłow - Kowalczyk (żk)