Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 2:0 Polonia Bytom

Lechia długo starała się strzelić bramkę Polonii, ale w końcu się udało i to dwa razy. Obie bramki zdobył Abdou Razack Traore.

Lechia bardzo długo atakowała, aż w końcu udało się i dwa trafienia Traore dały wygraną Biało-zielonym. Gdańszczanie byli dziś zdecydowanie lepsi, Polonia nie oddała nawet jednego celnego strzału

Żółte kartki: Jarecki, Hanek.

90+3 Koniec! Po ponad 50 latach udało się wygrać z Polonią Bytom.
90 GGOOOLLLLLL!!! TRAORE!!! Perfekcyjna kontra, Dawidowski do Traore, ten wyszedł na sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem pokonał bramkarza.
83
Za Dziewulskieo wchdzi Wojsyk.
80 Bajić z wolnego, ale broni bramkarz Polonii.
79 Żółta kartka dla Hanka.
76 GGGOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!! TRAORE!
75 Karny dla Lechii!
Dawidowski ewidentnie faulowany w polu karnym.
73 Dwa strzały Nowaka. Najpierw broni Kiełpin, później minimalnie nad bramką.
69 Dwie szanse dla Lechii. Najpierw piłki nie sięnął Dawidowski, później niecelnie łówkował Buval.
66 Za Jareckieo wchodzi Barcik.
65 Zmiana w Lechii, za Lukjanovsa wchodzi Bajić
60 Kontra Polonii, dwa zablokowane strzały. Było niebezpiecznie. Szybka odpowiedź Lecii, Buval wydawał się być faulowany, ale sędzie nie wizdnął. Za dysakusje żółtą kartką ukarany Dawidowski.
58
Tym razem Buval przewrotką, ale wysoko nad bramką.
56' Dwie zmiany. W Polonii za Podstawka wchodzi Trytko, w Lechii za Poźniaka Dawidowski.
54'
Traore składał się do strzału przewrotką, ale nic z tego nie wyszło.
53' Strzał Poźniaka wysoko nad bramką. Dziś nie gra najlepiej nowy piłkarz Lechii.
49' Pierwsza groźna akc ja Polonii w drugiej połowie. Zza pola karnego strzelał Tymiński, ale ok. metr obok bramki.
46' Piłkarze są już na placu gry, zaczynamy!
46' Koniec pierwszej połowy. Sporo się dziś dzieje, ale brakuje bramek. Lechia oddała aż 10 strzałów, tylko dwukrotnie zmuszając Kiełpina do więklszego wyścigu. Duży minus to stałe fragmenty, które dziś Lechii w ogóle nie wychodzą.
45' Po błędzie Poźniaka kontra Polonii, ale tylko rożny.
43' Mogło być 1:0 na zakończenie poierwszej połowy, ale najpierw Bąk, a później Buval nie potrafili skierować piłki do siatki.
39' W odpowedzi wreszcie Polonia odważnie, ale strzał Radzewicza wysoko nad bramką.
37' Kombinacyjna akcja Lechii, ale strzał Lukjanovsa lekki i w środek.
35' Ładna akcja Traore, który minął dwóchh zawodników Polonii, ale strzał już z pola karnego wysoko nad bramką.
30' Kilka niemrawyc minut, przed chwilą rożny i strzał Nowaka.
23' Z 20. metra Traore.
20' Z dystansu Lukjanovs, ale kilka metrów nad bramką.
14' Kiks Pierowskieo i rożny dla Bytomia, jednak źle wykonany i po strzale obok bramki Tymińskiego, Małkowski od bramki.
10' Buval ładnie z dystansu, ale Keiełpin sparował na rożny.
6' Ładne wejście Jareckiego w pole karne Lechii, ale zamiast uderzyć, symulował faul i zarobił żółtą kartkę.
3' Pierwsza świetna okazja dla Lechii Gdańsk. Podanie z prawego skrzydła Lukjanovsa, piłkę dostaje Buval, który trafił jednak prosto  wbramkarza.
1' Zaczynamy!
0'
W pierwszym składzie Lechii pierwszy raz wiosną Ivans Lukjanovs.
0' Za chwilę początek spotkania.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 17. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: 6370.

Sędziuje: Adam Lyczmański.