EURO 2012: Hiszpania Mistrzem Europy 2012!

hiszpanki
Reprezentacja Hiszpanii została Mistrzem Europy 2012. Iberyjczycy w finale EURO 2012 wygrali z Włochami 4:0.
Łodzianie także żyli EURO 2012

EURO 2012 na boiskach Polski i Ukrainy dobiegło końca. Mistrzem Europy została Hiszpania. Na drugim miejscu uplasowali się Włosi, a trzecią pozycję ex aequo zajęli Niemcy i Portugalczycy.

Hiszpanie w finale rozbili Włochów. Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w 14. minucie bramkę zdobył David Silva, który głową wykończył genialne podanie od Cesca Fabregasa. Iberyjczycy kontrolowali grę, kiedy było trzeba atakowali agresywniej w obronie, kiedy można było grali spokojnie, kontrolując spotkanie, kiedy przyspieszyć - przyspieszali.

Kolejny cios spadł na Włochów przed przerwą. W 41. minucie Jordi Alba dostał podanie od Xaviego, uciekł wszystkim obrońcom i niczym rasowy napastnik strzelił obok Gianluigiego Buffona.

Włosi mieli swoje szanse, ale albo przy dośrodkowaniach uprzedzał ich Iker Casillas, albo ich strzały hiszpański bramkarz bronił, albo piłka przelatywała nad poprzeczką.

W drugiej połowie przez kilkanaście minut mieliśmy niebywałą sytuację, kiedy to w drużynie "La Furia Roja" na boisku przebywali piłkarze reprezentujący jedynie FC Barcelonę i Real Madryt.

Dzieła zniszczenia dokonali jednak reprezentanci Chelsea Londyn, którzy pojawili się na murawie w końcowych 15 minutach. Najpierw do siatki trafił Fernando Torres, a później Juan Manuel Mata. Hiszpania rozgromiła Włochy w Finale EURO 2012 4:0. Znów na ulicach zabrzmi "Campeones, Campeones! Ole, Ole, Ole!".