Fantastyczne osiągi wędkarzy na Jeziorze Przechlewskim

Piotr Furtak
Krzysztof Duniec z Człuchowa wygrał w organizowanych po raz drugi na Jeziorze Przechlewskim zawodach o Puchar Wójta Gminy Przechlewo. W zawodach wystartowało trzydziestu zawodników. Przez cztery godziny złowili oni ponad 122 kilogramy ryb.

- Zawodnicy przyjechali z Miastka, z Ustki, z Koczały, jest nawet ktoś z Łodzi - mówi Bogdan Barton, dzierżawca jeziora i organizator zawodów. - Brzegi są coraz bardziej dostępne. Ryby dobrze biorą i to przyciąga wędkarzy.
Z trzydziestki startujących tylko dwóch zawodników nie oddało ryb do zważenia. Zwycięzca miał natomiast ponad 12 kilogramów. Mateusz Brylowski, który zajął drugie miejsce osiągnął wynik niewiele gorszy, bo 11 470 punktów. Trzeci Paweł Miśkiewicz ukończył zawody mając na koncie 9600 punktów (9,6 kilograma ryb).