Goodvalley Triathlon Przechlewo 2022. 244 zawodników ukończyło wymagającą trasę. Igor Siódmiak najlepszy na dystansie 56,5 km ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Rywalizacja zawodników podczas Goodvalley Triathlon Przechlewo 27.08.2022
Rywalizacja zawodników podczas Goodvalley Triathlon Przechlewo 27.08.2022 Przemysław Świderski
Igor Siódmiak ze Szczecinka przepłynął 1 km, przejechał na rowerze 45 km i przebiegł prawie 11 km w czasie 1 godzina 59 minut i 8 sekund. Dało mu to zwycięstwo w zawodach Goodvalley Triathlon Przechlewo na dystansie 56,5 km. Na dystansie 28,25 km triumfował natomiast Łukasz Krieger z Nowej Cerkwi. Na mecie łącznie znalazło się 244 triathlonistów.

Goodvalley Triathlon Przechlewo 27.08.2022

24-letni Igor Siódmiak wygrał dziesiątą edycję triathlonowych zawodów w Przechlewie. W sobotę, 27 sierpnia 2022 roku pokonał dystans zbliżony do olimpijskiego (różnica w długości pływania oraz jazdy na rowerze) łamiąc granicę dwóch godzin. Drugi był Mateusz Hering z Mądrzechowa (2:11.04), a trzeci Marcin Michałowski ze Szczecina (2:12.43).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Martyna Chodor z Koszalina, która zajęła 13 miejsce w klasyfikacji open z czasem 2 godzin, 26 minut i 31 sekund.

W grupie triathlonistów startujących na dystansie 28,25 km (0,5 km wpław, 23 km na rowerze i 4 km biegiem) niedościgniony okazał się natomiast Łukasz Krieger z Nowej Cerkwi. Jego rezultat to 1 godzina, 3 minuty i 26 sekund. Drugie miejsce zajął Wiktor Eliasz z Ustronia Morskiego (1:04.26), a trzecie Dawid Jankowski z Gdańska (1:05.28).

Z krótszym dystansem wśród pań najlepiej poradziła sobie Patrycja Nerć ze Szczecinka. 19-latka uzyskała czas 1:18.41.

W zawodach Goodvalley Triathlon Przechlewo 2022 rywalizowały także sztafety. W grupie kobiet wystartowała tylko jedna drużyna Triple A Team, a jej rezultat to 2:47.48. Na 13 sztafet męskich najlepsza była Apteka Eliasz Triatlon Kołobrzeg - 2:17.33. W rywalizacji sztafet mieszanych wzięło udział 10 zespołów, a wygrał Triathlon Koszalin (2:21.41).

Start i meta zawodów usytuowane były nad Jeziorem Końskim w ośrodku OSiR-u w Przechlewie. Część pływacka rozgrywana była właśnie w tym naturalnym zbiorniku wodnym. Pętle do rywalizacji na rowerach zlokalizowane były na trasie Przechlewo-Rzeczenica, a część biegowa na urozmaiconych ze względu na podłoże ścieżkach.