Grand Prix Sztumu i gala sportowca i trenera LZS - nasi wśród nagrodzonych

Beata Gliwka
Grand Prix Sztumu 2014
Grand Prix Sztumu 2014 J. Szymanowski
Grand Prix w biegach przełajowych i ogłoszenie wyników plebiscytu , na 10 najlepszych sportowców i trenerów LZS w województwie pomorskim odbywały się w ostatnią sobotę w Sztumie. W obu imprezach nie zabrakło nagród dla naszych zawodników.

W ostatnim biegu w ramach Grand Prix w biegach przełajowych wystartowała trójka zawodników Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego i UKS Wiking Rychnowy. Zawodnicy CMKL wystartowali na dystansie 4,7km.

Najlepiej wypadł Mateusz Obecny uzyskując czas 15:52 (1km-3:23 min.). Był on także najszybszy w kategorii juniora młodszego. Minął linię mety jako trzeci zawodnik. Następnym zawodnikiem klubu, który minął linię mety był Mateusz Wanda z czasem 18:50 (1km- 4:00 min.). Z wynikiem 19:16 ( 1km – 4:06 min.) dobiegła Weronika Osiowy, która była 4 zawodniczką w swojej kategorii wiekowej – mówi Grzegorz Bodziak trener klubu. - Jednak dla niej był to zbyt długi dystans. Wystartuje ona podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na dystansie 2km. Chłopacy pobiegną na 3km.

Wśród zawodników Wikinga Rychnowy Sabina Nitzka wywalczyła 1 miejsce w kategorii juniorek, Filip Mrożek był trzeci, a Kacper Szulc ósmy w kat. junior młodszy.

Podczas podsumowania Grand Prix zostały wręczone nagrody i wyróżnienia „ Plebiscytu na najpopularniejszych zawodników i trenerów Zrzeszenia LZS woj. pomorskiego”. Weronika Osiowy została wyróżniona pierwszym miejscem w kategorii talent sportowy 2013r. Wśród sportowców na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kaczmarek, a na miejscu ósmym Michał Mandziak z klubu MKS ,,Polstyr" Człuchów. Sam trener kajakarzy Ryszard Jękot otrzymał puchar za trzecie miejsce w kat. trenerów.

Kajakarstwo jest mocną dyscypliną sportową LZS w województwie pomorskim - 21 krążków zdobytych na Mistrzostwach Polski juniorów i w Olimpiadzie Młodzieży, brązowy medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów oraz brąz i szóste miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów, zostały docenione przez władze sportowe. W kat. klubów na trzecim miejscu w plebiscycie znalazł się MKS Piast Człuchów (105 pkt), a na czwartym - MKS Polstyr Człuchów (103 pkt).