Kajakarstwo. Regaty Olimpijskie Juniorów w Bydgoszczy

Beata Gliwka
Krystian Magdziak z trenerm Ryszardem Jękotem
Krystian Magdziak z trenerm Ryszardem Jękotem Józef Szymanowski
Trwa dobra passa kajakarzy ,,Polstyr” Człuchów. Podczas odbywających się od 31 maja do 2 czerwca Regatach Olimpijskich Juniorów w Bydgoszczy Krystian Magdziak zajął 9 miejsce w K – 1 1000m juniorów młodszych (kwalifikacja do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kolejny sukces odniósł Paweł Kaczmarek

Paweł Kaczmarek zwyciężył całą czołówkę Polski juniorów i zajmując 1 miejsce w K -1 200m i w K – 1 500m juniorów. Zakwalifikował się tym samym do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się 27 – 30 czerwca w Poznaniu, oraz na Mistrzostwa Świata Juniorów (od 1 – 4 sierpnia w Ontario w Kanadzie). Obaj zawodnicy to uczniowie ZSS, podopieczni trenera Ryszarda Jękota.

Przypomnijmy, że wcześniej w Piestarach na Słowacji, gdzie odbyły się Międzynarodowe Zawody Kajakowe Juniorów, reprezentant Polski Krystian Magdziak zdobył dwa medale. Złoty w konkurencji K – 4 1000m (wraz z nim startowali Dionizy Piaza z Olimpijczyka Nowe Chechło, Patryk Grzelka AZS AWF Poznań, Dominik Wawrzyniak Energetyk Gryfino) i srebro w konkurencji K – 2 1000m z Mateuszem Pawłowskim z ,,Hubertusa” Biały Bór.