Kołczygłowy. Zuzanna Drygalska i Mateusz Obecny wrócili ze złotem

oprac. Stef
Ponad 200 zawodników wystartowało podczas VI Biegu Sylwestrowego i V Pomorskiego Festivalu Nordic Walking w Kołczygłowach w powiecie bytowskim. Zaplanowano biegi w sześciu kategoriach wiekowych, zaczynając od przedszkolaków, a kończąc na kategorii open.

W Kołczygłowach świetnie zaprezentowali się zawodnicy z naszego powiatu. Dwukrotnie stawali na najwyższym podium.
Zuzanna Drygalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie, zawodniczka Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego zdecydowanie wygrała swój bieg w roczniku 1999/2000 mając przewagę 150 metrów nad drugą zawodniczką. Z kolei inny zawodnik klubu Mateusz Obecny z Gimnazjum nr 1 w Człuchowie zaciętej walce wygrał swój bieg w kategorii gimnazjum. Bartłomiej Krotla zajął w niej 4 miejsce. Róża Gołębiewska w tej samej kategorii w grupie dziewcząt zajęła zaś 9 miejsce. W biegach tych startowali zawodnicy rocznika 1996/98.
Teraz zawodnicy CMKL przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w indywidualnych biegach przełajowych, które odbędą się 10.03. w Bydgoszczy.
- Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny będzie realizował w miesiącach styczeń - marzec program upowszechniania sportów zimowych dofinansowany przez Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów. Program jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z braku śniegu i bardzo ciepłej zimy na razie będą to zajęcia ogólnorozwojowe w terenie i na sali gimnastycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy - mówi trener klubu. - Bliższe informacje można uzyskać u Pani Beaty Bodziak w Szkole Podstawowej nr 1 lub
OSiR w Człuchowie.
Miejsca na podium wywalczyli też zawodnicy z Wierzchowa i Przechlewa. Drugie miejsce w kategorii rocznika 03-04/dziewcząt zdobyła Alicja Sas ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie, a trzecie lokatę uzyskali: w kategorii rocznika 99-00 chłopców Dawid Drewajński z SP Wierzchowo, rocznika 96-98/dziewcząt - Sabina Nitzka z Gimnazjum Gminnego w Rychnowach i w kat. rocznika 01-02/dziewcząt - Nikola Frączyk z SP Przechlewo.