„Kolorowe” derby w Przechlewie. Piast Człuchów lepszy od beniaminka Brdy. Sokół wygrał z MKS Debrzno. Trzy punkty dla Czarnych

Olek Knitter
FB Brda Przechlewo
Choć starcie Brdy Przechlewo z Piastem Człuchów było najciekawszym wydarzeniem 1. kolejki V ligi, to emocji nie brakowało też w drugim derbowym starciu, w którym MKS Debrzno przegrał z Sokołem Wyczechy 2:3. Trzy punkty zainkasowali zawodnicy Czarnych Czarne, którzy pokonali Lipniczankę.

Pięć drużyn z powiatu człuchowskiego rozpoczęło rywalizację w nowym sezonie V ligi. Do Czarnych Czarne, MKS Debrzno, Piasta Człuchów i Sokoła Wyczechy dołączyli gracze Brdy Przechlewo, którzy w świetnym stylu wywalczyli awans z A-klasy.

W pierwszej kolejce los „połączył” aż cztery drużyny. Derby mogli oglądać kibice w Przechlewie, gdzie Brda podejmowała Piasta oraz w Debrznie, gdzie MKS zmierzył się z Sokołem Wyczechy. W obu przypadkach górą byli goście.

Czarni Czarne - Lipniczanka Lipnica 3:1 (1:0)

Bramki: Paweł Wnuk – Lipiński, Oliwier Osiński, Maciej Tamioła - Bartosz Breza

Czarni: Kamil Celiński, Adrian Zych, Maciej Tamioła, Jarosław Szwałek, Łukasz Jakubowski, Robert Haziak, Łukasz Rapa, Oliwier Osiński, Paweł Wnuk – Lipiński, Dominik Chybiński, Stefan Jaworski (61. Maciej Chytry).

Czarni Czarne pokonali w pierwszym meczu Lipniczankę Lipnica 3:1. Do przerwy na listę strzelców wpisał się Paweł Wnuk – Lipiński, a w drugiej połowie wygraną przypieczętowali Oliwier Osiński i Maciej Tamioła. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w ostatniej minucie meczu.
W kolejnym meczu Czarni zagrają w Człuchowie derby z Piastem. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.

Brda Przechlewo - Piast U-57 Człuchów 0:1 (0:0)

Bramka: Dominik Gołuński.

Brda: Rafał Kasperowicz - Michał Wąsik, Sylwester Zmuda Trzebiatowski, Jakub Warniełło, Jakub Goliński, Kacper Ginter, Kamil Bulwan, Krzysztof Buczko (75. Jakub Bloch. 85. Kamil Kowcun), Mikołaj Borsuk, Kacper Szostak (46. Damian Pompała), Przemysław Gatz (63. Adrian Ginter).
Piast: Adrian Kowalik - Arkadiusz Zachajczuk, Kamil Woźniak, Szymon Rakowski (85. Jarosław Wójcik), Sebastian Kluk (64. Kamil Kałdowski), Paweł Maślanyk, Damian Obarzanek, Dominik Gołuński, Andriy Badyan, Maciej Świadek, Nikodem Janas (63. Piotr Majoch).

1 bramka, 15 żółtych kartek i 2 czerwone – to statystyczny bilans derbowego starcia Brdy Przechlewo i Piasta Człuchów. Spotkaniem tym kibice żyli już od dłuższego czasu. O trzech punktach zadecydowała tylko jedna bramka – strzelona przez Dominika Gołuńskiego. Tym samym Piast Człuchów zepsuł święto 75-lecia powstania klubu z Przechlewa. Warto dodać, że Piast przerwał również świetną passę Brdy, dla której była to pierwsza strata punktów na własnym boisku od 16 meczów.
W następnym meczu Piast ponownie rozegra derby – podejmie Czarnych Czarne (sobota, godz. 15.00). Brda zagra na wyjeździe ze Skotawią Dębnica Kaszubska.

MKS Debrzno - Sokół Wyczechy 2:3 (1:0)

Bramki: Krzysztof Szawarniak 2 - Ariel Sobczak, Mateusz Gobis, Łukasz Kościan.

MKS Debrzno: Robert Rutyna - Paweł Władyczak, Krystian Szostek, Krzysztof Szawarniak (80. Paweł Wegner), Sebastian Stalka, Michał Pacholik, Norbert Mucha, Wojciech Marzec, Bartłomiej Lica (86. Jakub Nykiel), Kacper Bielecki (75. Maciej Domański), Błażej Borucki,
Sokół: Krzysztof Kaszubowski - Szymon Wojciechowski, Szymon Mateblowski (86.
Szymon Szczepanek), Paweł Łacko (88. Piotr Orynycz), Jakub Miazga, Łukasz Kościan (93. Marcin Sobiegraj), Karol Dolgowski, Jakub Piłat, Karol Sadzik, Mateusz Kubala (46. Ariel Sobczak), Mateusz Gobis.

Emocji nie brakowało też w drugich derbach powiatu człuchowskiego. MKS prowadził dwukrotnie z Sokołem. Prowadzenie gospodarzom do przerwy dał Krzysztof Szawarniak. Goście wyrównali dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy za sprawą Ariela Sobaczaka. W 66. min. MKS ponownie objął prowadzenie – po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szawarniak. Sokół jednak nie dał za wygraną i w samej końcówce meczu – najpierw Mateusz Gobis, a po chwili Łukasz Kościan – zapewnili przyjezdnym komplet punktów.
W sobotę Sokół podejmie u siebie Wybrzeże Objazda (godz. 16.00), a MKS zagra na wyjeździe z KS Włynkówko.