Koral Dębnica lepszy od Czarnych Czarne w piłkarskich derbach powiatu człuchowskiego

Wojciech Piepiorka
W derbach powiatu padło pięć bramek. O jedną więcej strzelili gracze z Dębnicy (żółte koszulki). Z prawej Adam Błaszczak Wojciech Piepiorka
W czwartoligowych derbach powiatu człuchowskiego Koral Dębnica pokonał Czarnych Czarne 3:2. Gracze Janusza Fabicha opuścili dzięki temu zwyciestwu strefę spadkową.

Jesienią Czarni wygrali z Koralem 3:0 i w rewanżu także mieli apetyt na komplet punktów. Prowadzenie objęli w 25 minucie po ładnym strzale Karola Kozanko. 12 minut później był już remis. Z około 20 metrów z rzutu wolnego Jarosława Handela pokonał Jarosław Adamowicz. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
10 minut po zmianie stron Koral wyszedł na prowadzenie. Z około 25 metrów celnie do bramki konpął z woleja Michał Adamczyk. Podopieczni Janusza Fabicha z prowadzenia cieszyli się tylko do 74 minuty, kiedy to strzałem głową po rzucie rożnym Marka Tandeckiego pokonał Piotr Jankiewicz. Trzy punkty zostały jednak w Dębnicy. Zwycięskiego gola dla Korala strzelił w 81 minucie Kamil Bulwan. Podawał mu Dawid Wachnik.

Ten mecz miał się odbyć 27 marca, ale 17. kolejkę przełożono ze względu na zimową aurę w marcu.

Środowy mecz był dopiero drugim, jaki nasi czwartoligowi piłkarze rozegrali w tym roku. Dwie kolejki przełożono bowiem ze względu na zimę, a dwie kolejne przez żałobę narodową. Jedną serię gier odrobiono w środę, trzy kolejne zaplanowano na 5 maja, 12 maja i 26 czerwca. W najbliższy weekend zespoły z IV ligi zagrają już zgodnie z planem. Jutro o godz. 17 rozpoczną się wyjazdowe spotkania Korala i Czarnych. Piłkarze z Dębnicy zagrają z Wierzycą Pelplin, a zawodnicy z Czarnego z Wietcisą Skarszewy. Obie nasze ekipy potrzebują punktów, choć w gorszej sytuacji są Czarni.

W najbliższą środę nasi czwartoligowcy oraz Piast Człuchów występujący szczebel niżej, zagrają też w 1/16 finału Pucharu Polski na s zczeblu regionalnym. Bardzo ciekawie będzie w Człuchowie, gdzie Piast podejmie Korala Dębnica (godz. 17). O tej samej porze rozpocznie się wyjazdowy mecz Czarnych Czarne z Kolejarzem Chojnice (V liga, grupa II - Gdańsk).

IV liga, woj. pomorskie
17. kolejka: Pomezania Malbork - Powiśle Dzierzgoń 0:0; Pomorze Potęgowo - Rodło Kwidzyn 0:0; Wietcisa Skarszewy - Orzeł Trąbki Wielkie 0:1; Czarni Pruszcz Gd. - Lechia II Gdańsk 0:5; Wierzyca Pelplin - Orlęta Reda 1:2; Murkam Przodkowo - Olimpia Sztum 0:0; Żuławy Nowy Dwór Gd. - Gryf 2009 Tczew 0:2; Koral - Czarni 3:2.

1. Lechia II Gdańsk 17 39 42 - 7
2. Orlęta Reda 17 38 36 - 18
3. Murkam Przodkowo 17 31 28 - 11
4. Pomezania Malbork 17 30 27 - 16
5. Gryf 2009 Tczew 17 30 31 - 23
6. Pomorze Potęgowo 17 30 33 - 31
7. Wierzyca Pelplin 17 29 45 - 29
8. Olimpia Sztum 18 28 25 - 27