Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kościoły otwarte na Wielkanoc "Alleluja i do przodu" MEMY. W kościele nie ma wirusa, bo "jest niewierzący"? Internauci komentują lockdown

TK
Kościoły otwarte w Wielkanoc

Na antenie telewizji Trwam ks. prof. Tadeusz Guz z zapewniał widzów, że uczestnictwo we mszy świętej wcale nie jest niebezpieczeństwem. 

Podczas spotkania sakramentalnego, czyli przyjścia na modlitwę, Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bóg jest święty. - tłumaczył gość telewizji Trwam.

Internauci komentują twardy lockdown i decyzję o pozostawieniu kościołów otwartych.

Zobacz kolejne memy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kościoły otwarte w Wielkanoc Na antenie telewizji Trwam ks. prof. Tadeusz Guz z zapewniał widzów, że uczestnictwo we mszy świętej wcale nie jest niebezpieczeństwem. Podczas spotkania sakramentalnego, czyli przyjścia na modlitwę, Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bóg jest święty. - tłumaczył gość telewizji Trwam. Internauci komentują twardy lockdown i decyzję o pozostawieniu kościołów otwartych. Zobacz kolejne memy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fb/Sekcja Gimnastyczna / kwejk.pl / Internet
Nowe obostrzenia i twardy lockdown - 25 marca Polacy poznali szczegóły kolejnych restrykcji, które rząd ogłosił w związku z tragiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Tak źle nie było od początku pandemii. Przed nami kolejna Wielkanoc, którą spędzimy w bardzo wąskim gronie. Praktycznie wszystko zostało zamknięte. Za wyjątkiem kościołów, co nie umknęło uwadze internautów. Zobacz nowe memy, które z przymrużeniem oka komentują rządowe decyzje i oswajają rzeczywistość.

Kościoły otwarte na Wielkanoc. Internet komentuje decyzje rządu

Na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, która odbyła się 25 marca 2021 zaprezentowane zostały szczegóły i ogłoszone zostały nowe zasady. W ich świetle społeczeństwo czeka kolejny lockdown w dniach 27 marca - 9 kwietnia br.

"W KOŚCIOŁACH TRZY OSOBY NA KRZYŻ" MEMY
INTERNET KOMENTUJE DECYZJE RZĄDU

Przed nami kolejna Wielkanoc spędzona w wąskim gronie - najlepiej wyłącznie domowników. W obecnej sytuacji zdaje się jednak być to jedynym, rozsądnym rozwiązaniem.

Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. - rekomenduje ministerstwo zdrowia.

Kościoły jednak na Wielkanoc pozostaną otwarte. Obowiązywał będzie limit osób.

Analogicznie jak w sklepach: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, ale oczywiście przy tych wszystkich zasadach, które już obowiązują, czyli odstęp 1,5 metra i obowiązek zakładania maseczek - tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

W ocenie biskupa Ignacego Deca takiego limitu "nie można zaakceptować". Świątynie bowiem są miejscami, w których ludzie wierzący mogą znaleźć ratunek.

Nonsensem jest więc w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych. - tłumaczył na łamach "Naszego Dziennika" duchowny.

W kościołach nie ma wirusa?

Na antenie telewizji Trwam ks. prof. Tadeusz Guz z kolei zapewniał widzów, że uczestnictwo we mszy świętej wcale nie jest niebezpieczeństwem.

Podczas spotkania sakramentalnego, czyli przyjścia na modlitwę, Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bóg jest święty. - tłumaczył gość telewizji Trwam.

Tomasz Terlikowski z kolei na łamach "Wprost" zauważył, że wpływ na taką decyzję rządu mogły mieć działania katolickich aktywistów.

Pewna część liderów katolickich, nie mówię o biskupach, bo oni milczeli, ale świeckich działaczach katolickich, Kai Godek, czy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, już rozpoczynała akcję pod hasłem "rząd chce nam zakazać świąt". - wskazał Terlikowski.

Jak taką decyzję ocenili internauci? Zobacz najlepsze memy w galerii zdjęć.

Twardy lockdown w Polsce. Nowe obostrzenia obowiązują od 27.03. do 9.04

Nowe zasady bezpieczeństwa, które rząd wprowadza od 27 marca 2021 roku dotyczą m.in. handlu. Co się zmieni?

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Sport – tylko zawodowy
Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto