KS Chwaszczyno - Piast Człuchów 5:1 (2:1) w meczu IV ligi [ZDJĘCIA]

Bartosz Cirocki
KS Chwaszczyno - Piast Człuchów 5:1 - zdjęcia z meczu IV ligi
KS Chwaszczyno - Piast Człuchów 5:1 - zdjęcia z meczu IV ligi bc
Od wysokiego zwycięstwa rozpoczął rundę wiosenną IV ligi KS Chwaszczyno. Na własnym stadionie pokonał ostatniego w tabeli Piasta Człuchów 5:1 i awansował na pozycję wicelidera.

KS Chwaszczyno i Piasta Człuchów w tabeli dzieli przepaść, którą było widać też na boisku. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką Prądzińskiego. Już w 10 minucie po świetnym podaniu Dempca gola zdobył Przemysław Duda, a w 23 min. na 2:0 podwyższył Przemysław Kuss, najprzytomniej zachowując się w zamieszaniu podbramkowym.

Gracze z Człuchowa nie potrafili poradzić sobie z grą pod porywisty wiatr, rzadko gościli na połowie rywali. Ich bramce zagrozili dwukrotnie po rzutach rożnych, ale jedną okazję zamienili na gola - do siatki w 38 min. trafił Mateusz Pencarski.

Po zmianie stron Piast nie wykorzystał podmuchów w plecy, a Chwaszczyno umiejętnie grało w niesprzyjających warunkach. Tuż po przerwie swoją drugą bramkę zdobył Duda, a kolejne gole zapisali na swym koncie Kamil Gorczyca i Mirosław Mitura. Piast miał znakomitą okazję, by zmniejszyć rozmiary porażki, ale Dariusz Grubba obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Urbaniaka.

KS Chwaszczyno - Piast Człuchów 5:1 (2:1)

Bramki: Przemysław Duda 2 (10, 48), Przemysław Kuss (23), Kamil Gorczyca (80), Mirosław Mitura (85) - Mateusz Pencarski (38).

Chwaszczyno: Grubba- Laskowski, Czuk, Cegłowski, Skibowski (64 Gorczyca) - Dempc, Radoń (69 Mitura), Kuss, Duda (69 Beyl), Czerwionka (82 Sendecki) - Piotrowski

Piast: Prądziński- Maślanyk, Drążek, Zachajczuk, Bednarek - Grzonka, Badijan (Podgórski), Krzoska, Pencarski - Czarnowski, Urbaniak.