Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1

Piotr Wiśniewski
Lechia przegrała w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski z Legią Warszawa 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył w 88. minucie Michał Kucharczyk, który ograł kiepsko spisującego się Deleu. Rewanż za dwa tygodnie w Warszawie. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki stołecznych piłkarzy takie rozstrzygnięcie na pewno bardzo ich cieszy. Cieszy także trenera Macieja Skorżę, nad głową którego zebrały się czarne chmury.

Lechia - Legia 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kucharczyk (88).

Lechia: Małkowski - Bąk, Andriuskevicius, Vucko, Deleu, Pietrowski, Nowak, Bajić (74' Buval), Dawidowski (85' Poźniak), Traore, Lukjanovs.

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Komorowski, Borysiuk, Rybus (71' Kucharczyk), Vrdoljak, Manu, Radović (89' Cabral), Hubnik (84' Chinyama).

Żółta kartka: Choto (Legia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 7.250.

90+5 min. Koniec spotkania. Lechia przegrywa z Legią 0:1. Kilkusetosobowa grupa kibiców gości ma okazję świętować zwycięstwo swojej drużyny, która ostatnio w lidze przegrała trzy mecze z rzędu.

90+2 min. - Z przewrotki próbował uderzać Traore i tyle można o tym strzale napisać.

90 min. - Sędzie dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88 min. - Gol dla Legii. Kucharczyk kapitalnie ogrywa Deleu i pokonuje Małkowskiego. 0:1.

87 min. - Dobrą piłę z rzutu rożnego posyła Radović, ale na posterunku obrońcy Lechii. Od 80 minuty to goście byli bliżsi zdobycia bramki.

85 min. - Zmiana w Lechii. Poźniak za Dawidowskiego.

83 min. - Ręce w górze Legionistów, ale piłka nie wpada do siatki...Rajd w polu karnym Kucharczyka, piłka odbita przez Małkowskiego zmierzała do siatki, ale świetnie zachował się Vućko, który wybił piłkę zmierzającą do bramki.

80 min. - W ostatnich minutach gra się znacznie ożywiła. Oba zespoły odważnie ruszyły do przodu, co od razu przełożyło się w sytuacje podbramkowe.

78 min. - Kolejna akcja Legii. W biegowym pojedynku Kucharczyk-Małkowski górą bramkarz Lechii. Napastnik gości wychodził sam na sam z golkiperem gdańszczan.

77 min. - W dobrej sytuacji znalazł się Hubnik. Czech źle jednak przyjął piłkę i jego strzał był fatalny.

75 min. - W miejsce Bajicia na boisku Bedi Buval.

74 min. - Z powodu urazy boisko musi opuścić Marko Bajić.

70 min. - Lechia od kilku minut w natarciu.

69 min. - Groźna akcja gospodarzy. Z rzutu wolnego piłkę uderza Traore. Strzał blokuje Choto i piłka ląduje na rzucie rożnym.

67 min. - Atakował Dawidowski. Astiz posyła piłkę na korner. Wykonanie rzutu rożnego pozostawia jednak wiele do życzenia.

65 min. - Lewą stroną przedzierał się Bajić. Po jego dośrodkowaniu piłkę wybijają defensorzy Legii.

63 min. - Skaba piąstkuje piłkę, a ta ponownie trafia pod jego pole karne. Sytuację wyjaśniają jednak przyjezdni.

60 min. - Z narożnika pola karnego uderzał Nowak. Skaba odbija piłkę na rzut rożny.

58 min. - Rzut rożny dla Legii. Sytuację po raz kolejny wyjaśnia Vućko.

56 min. - Po przerwie zdecydowanie więcej z gry ma Lechia. Jednak już przed przerwą inicjatywa należała do gospodarzy. Wciąż brakuje natomiast klarownych sytuacji strzeleckich i przede wszystkim celnych strzałów.

53 min. - Rzut rożny dla Lechii. Akcję przerwał gwiazdek sędziego. Jeden z gdańszczan pomagał sobie ręką.

51 min. - Chytre uderzenie Nowaka z rzutu wolnego. Skaba nie dał się jednak zaskoczyć.

50 min. - Druga połowa jak na razie bez wielkich "fajerwerków".

46 min. - Początek drugiej części meczu.

45+1 min. - Koniec pierwszej, bardzo słabej pierwszej połowy spotkania. Oba zespoły grają jak na razie bardzo asekuracyjnie. Lechia - Legia 0:0

39 min. - Dobrze bity rzut rożny przez gdańszczan. Do wybitej przez defensywę Legii futbolówki dopada Pietrowski, który uderza z pierwszej piłki obok słupka.

35 min. - Najlepsza akcja Legii. Uderzenie Radovicia minimalnie obok słupka.

32 min. - Kontra Lechii. Traore do Dawidowskiego. Napastnik gdańszczan na spalonym, którego jednak nie było.

29 min. - Tomasz Dawidowski w sytuacji sam na sam ze Skabą. Dawidowski próbował lobować golkipera gości, ale ten dobrze odczytał jego zamiary.

25 min. - Choto odczytuje zamiary Dawidowskiego. Gdyby obrońca Legii nie przerwał tej akcji gospodarze mogli znaleźć się w dogodnej okazji podbramkowej.

22 min. - Kontratak biało-zielonych faulem przerwał Dickson Choto. Pietrowski wychodził w tej sytuacji na czystą pozycję.

21 min. - Kontrę Lechii fatalnie wykończył Dawidowski.

16 min. - Pomysłowo rozegrany rzut rożny przez gdańszczan. Piłka trafiła do Lukjanovsa, ale tez strzelił bardzo niecelnie.

13 min. - Jak na razie kibice na trybunach nudzą się. Okres spokojnej gry przerywa akcja Lechii. Strzał Nowaka zablokowany przez Astiza.

9 min. - Dośrodkowanie Legionisty przecięli defensorzy Lechii.

7 min. - Przysłowiowe "szachy" na stadionie przy ulicy Traugutta.

5 min. - Dobra okazja dla gości, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Radovicia.

4 min. - Pierwsze minuty to bardzo asekuracyjna gra obu zespołów.

1 min. - Początek spotkania w Gdańsku.

Trener Tomasz Kafarski posłał do boju następującą "11": Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Bajić, Nowak, Pietrowski - Traore, Dawidowski, Lukjanovs.