Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:1 (0:0) (ZDJĘCIA)

Paweł Stankiewicz
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Widzewem Łódź 3:1 (0:0). Lechia: Małkowski - Deleu, Janicki, Bąk, Wołąkiewicz - Popielarz (61 Wiśniewski), Surma, Traore - Lukjanovs (80 Zieńczuk), Buval, Buzała 90+3 Kaczmarek). Widzew: Mielcarz - Ben Radhia, Szymanek, Bruno Pinheiro, Dudu - Budka (67 Ostrowski), Kuklis (75 Grzeszczyk), Broź, Lisowski (77 Grzelczak) - Sernas, Robak.

1 min. - sędzia Paweł Raczkowski rozpoczął pierwszą połowę spotkania
3 min. - strzał z dystansu Buvala, piłka przeleciała tuż obok bramki
5 min. - podanie z prawej strony Lukjanovsa, Buval przyjął piłkę, obrócił się i strzelił wprost w Mielcarza
7 min. - kibice transparentami uczcili 65-lecie Lechii
13 min. - kiks Wołąkiewicza, ale po podaniu Sernasa, Robak strzelił nad poprzeczką
16 min. - strzał z kąta Lukjanovsa i pewna interwencja Mielcarza
18 min. - podawał Sernas, a Kuklis huknął z linii pola karnego tuż nad poprzeczką
29 min. - po przewadze Lechii na początku meczu od kilkunastu minut na boisku dominuje Widzew. Nie ma jednak sytuacji bramkowych
38 min. - dużo niedokładności z obu stron.Jest walka, ale bramkarze się nudzą
40 min. - podanie Deleu z rzutu wolnego do Traore, który huknął natychmiast, ale piłka przeleciała tuż obok górnego rogu bramki Widzewa
45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia remisuje z Widzewem 0:0

46 min. - początek drugiej połowy meczu
48 min. - niecelne strzały Lukjanovsa i Brozia
54 min. - zamieszanie po rzucie rożnym, a po strzale Robaka piłka przeleciała nad poprzeczką
58 min. - Pinheiro nie trafił w piłkę, do futbolówki doszedł Buval, ale jego strzał obronił Mielcarz
60 min. - groźnie pod bramką Lechii, strzał Kuklisa odbił Małkowski, a do piłki doszedł Robak, który był na spalonym
61 min. - pierwsza zmiana w Lechii: za Popielarza wszedł Wiśniewski
67 min. - Wiśniewski dośrodkował z lewej strony do Buzały, a ten podał do Lukjanovsa. Łotysz strzelił, a piłka odbiła się jeszcze od Lisowskiego i wpadła do siatki! 1:0 dla Lechii!!
67 min. - zmiana w Widzewie: za Budkę wszedł Ostrowski
70 min. - natychmiastowa odpowiedź Widzewa. Sernas wycofał piłkę, a Kuklis silnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w bramce. Lechia - Widzew 1:1!
72 min. - dynamiczna akcja Lechii i gdańszczanie znowu prowadzą. Podawał Buval, a bramkę strzelił Buzała! Lechia - Widzew 2:1!!!
75 min. - zmiana w Widzewie: za Kuklisa wszedł Grzeszczyk
77 min. - silny strzał Buvala w poprzeczkę
77 min. - zmiana w Widzewie: za Lisowskiego wszedł Grzelczak
78 min. - akcja Widzewa, ale strzał Sernasa obronił Małkowski
79 min. - kolejna akcja Lechii, ale strzał Wiśniewskiego niecelny
80 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Zieńczuk
83 min. - strzelał Grzeszczyk, ale piłka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny
84 min. - Małkowski obronił uderzenie z dystansu Ostrowskiego
87 min. - kontra Lechii, ale Buval w ostatniej chwili został zablokowany przez Pinheiro
90+3 min. - zmiana w Lechii: Kaczmarek wszedł za Buzałę
90+4 min. - kontra Lechii. Buval odebrał piłkę zawodnikowi Widzewa i zagrał do Kaczmarka, a ten podał do Wiśniewskiego, ten minął Mielcarza i posłał piłkę do pustej bramki łodzian! 3:1 dla Lechii!! Sędzia nie wznowił już gry i Lechia pokonała Widzew 3:1!!