Beata Gliwka
Maciej Zdunek na trzecim stopniu podium
Maciej Zdunek na trzecim stopniu podium Archiwum
Maciej Zdunek został wicemistrzem Polski, a AMK dorzucił blisko 400 pkt. do swojej i tak już pokaźnej puli klubowej.

Choć do zakończenia Mistrzostw Polski zostały jeszcze dwie rundy to człuchowscy motocrossowcy już mogą mówić o udanym sezonie startowym.
W miniony weekend w Chełmnie rozegrano ostatnią rundę Mistrzostw Polski klasy MX1 i MX2Junior. W MX1 swój kolejny tytuł mistrzowski dwoma zwycięstwami przypieczętował Łukasz Lonka z A. Głogów. Po piętach deptał mu jednak zawodnik AMK Człuchów Maciej Zdunek.

- Maciej pojechał bardzo dobrze, praktycznie "koło w koło" z Lonką - mówi Tadeusz Szwemin, prezes AMK Człuchów. - W obu biegach był drugi, a w efekcie został II Vice Mistrzem Polski. To niezwykłe osiągnięcie biorąc pod uwagę, że udało mu się wrócić na tor po poważnej kontuzji i dwuletniej rehabilitacji, zaś w MP z powodu kontuzji ręki nie mógł pojechać w jednej z rund. Drugie miejsce i tytuł I Vice Mistrza Polski wywalczył Karol Kędzierski z KM Cross Lublin. Z pozostałych zawodników AMK Człuchów najwyżej uplasował się Arkadiusz Mańk - na 5. mc., na 10 mc. zawody zakończył Mirosław Kowalski, na 12. mc. Mariusz Bukowski, a na15 mc. Tomasz Jost.

W klasie MX2Junior - jak mówi prezes, zawodnicy pojechali średnio. Najwyżej, bo na 6 pozycji uplasował się Dawid Sierociński, 9. jest Dawid Konkol, a 14. Leszek Jasiński. Świetnie po zawodach w Chełmie prezentują się za to wyniki w klasyfikacji klubowej: 1. AMK Człuchów - 1342 pkt. (w tym 394 pkt. zdobytych w Chełmnie), 2. A. Głogów - 921, 3. KM Cross Lublin - 870.

W najbliższą niedzielę motocrossowcy wystartują w Rosówku, gdzie rozegrana zostanie V runda Mistrzostw Polski. W klasie MX 85 Człuchów reprezentować będą Leszek Jasiński i Hubert Blicharz (przypomnijmy, że zdecydowanym liderem w tej klasie jest Leszek Jasiński, który do tej pory wygrywał wszystkie rundy). W klasie MX2 pojadą: Maciej Zdunek, Arkadiusz Mańk, Dawid Konkol i Filip Litwianiak, a klasie weteranów - Mirosław Bukowski.

Już 19 września na torze w Człuchowie rozegrana zostanie zaś VI runda MP w klasie MX65, podsumowanie klasyfikacji klubowej i jednodniowe Zespołowe Mistrzostwa Polski. Po raz pierwszy w Człuchowie rozegrany zostanie też wyścig w klasie kobiet. W barwach AMK Człuchów wystartuje najlepsza zawodniczka w kraju - Joanna Miller. Szczegóły tej imprezy przedstawimy za tydzień.