Młodzi piłkarze AP JFA Przechlewo drudzy w turnieju w Miastku

Piotr Furtak
Przedświąteczny prezent sprawili sobie chłopcy z rocznika 2009 reprezentujący JFA Przechlewo. W rozegranym w Miastku turnieju piłkarskim z udziałem dziesięciu drużyn zajęli drugie miejsce.

A turniej, mimo że miał charakter lokalny, był mocno obsadzony. Wystartowały w nim drużyny z Miastka, Słupska, Bytowa, Polanowa. Chłopcy z Przechlewa w składzie: Michał Bartoszewicz, Piotr Bystron, Grzegorz Chrapkowski, Maksymilian Czyżykowski, igor Florek, Adam Napiórkowski, Filip Napiórkowski, Hubert Reszka, Jakub Roggenbuck i Jakub Tkaczyk dopiero w finale ulegli drużynie gospodarzy. Co więcej, Grzegorz Chrapkowski, który zdobył (wspólnie z Janem Wolskim ze Startu/SP3 Miastko) po osiem bramek – został królem strzelców.
Jak wyglądała droga chłopców z Przechlewa do finału: W pierwszym spotkaniu AP JFA Przechlewo pokonała Start Miastko 4:0 (bramki: Grzegorz Chrapkowski, Piotr Bystron, Maksymilian Czyżykowski - ). W kolejnych spotkaniach padały wyniki:
AP JFA Przechlewo – Dębnickie Orły 5:0 (Piotr Bystron – 2, Grzegorz Chrapkowski – 2, Adam Napiórkowski),
AP JFA Przechlewo – KS Słupia Kobylnica 4:0 (Grzegorz Chrapkowski, Adam Napiórkowski, Igor Florek, Maksymilian Czyżykowski),
AP JFA Przechlewo – U2 Bytów 3:0 (Piotr Bystron - 2, Grzegorz Chrapkowski,)
AP JFA Przechlewo – AP SA Gryf Słupsk 3:0 (Piotr Bystron, Grzegorz Chrapkowski, Jakub Tkaczyk),
AP JFA Przechlewo – Gryf Słupsk 2:0 (Piotr Bystron, Grzegorz Chrapkowski)’
MKS Start Miastko/SP3 – AP JFA Przechlewo 2:1 (Grzegorz Chrapkowski
Jarosław Pietrzykowski, trener chłopców z Przechlewa jest bardzo zadowolony z wyniku, jaki udało się osiągnąć jego drużynie.
Mimo, że nie wygraliśmy, zagraliśmy super piłkę – mówi szkoleniowiec drużyny z Przechlewa. - Mogliśmy zmierzyć się z drużynami, z którymi nie gramy na co dzień. W finale nie ustrzegliśmy się lekkiego gapiostwa i to przesądziło o tym, że zajęliśmy drugie miejsce.
Nawet w spotkaniu finałowym przechlewianie, którzy wcześniej nie stracili nawet bramki – prowadzili. Niestety w zespole z Miastka grała Magda Bulczak, dzięki której Start/SP3 Miastko awansował do finału. Ta sama zawodniczka zdobyła obie bramki w starciu z JFA Przechlewo. Nic dziwnego, że zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.
Zawody w Miastku dla piłkarzy z Przechlewa były etapem przygotowań do turnieju, który 11 stycznia rozegrany zostanie w Trąbkach Wielkich. Odbędą się tam eliminacje do mistrzostw Polski, a podopieczni Jarosława Pietrzykowskiego marzą o wygranej i wyjeździe do Warszawy, gdzie chcieliby walczyć o puchar Zbigniewa Bońka.