Na co uważać wybierając kosiarkę spalinową? Poznaj 3 zasady

Materiał informacyjny Green Tiger

O pomoc w przygotowaniu listy kluczowych zasad poprosiliśmy Sebastiana Gawrona z firmy Green Tiger oferującej kosiarki spalinowe, profesjonalne środki czystości i oświetlenie do ogrodów.

Zasada 1. Zacznij od silnika

Sercem każdej kosiarki jest silnik. Jego jakość ma największy wpływ na długowieczność naszego nowego sprzętu. Nie ma tu niespodzianek - silnik renomowanej marki posłuży dłużej. Znane firmy nie mogą pozwolić sobie na produkcję nie spełniającą najwyższych parametrów jakościowych. Wybierając kosiarkę sprawdźmy więc producenta silnika, który został w niej użyty. Zasięgnijmy informacji u najbliższego serwisanta kosiarek, poczytajmy na forach dyskusyjnych. Wybierając sprzęt tańszy o 300 złotych z silnikiem „marka nieznana” bardzo szybko stracimy radość z nowego nabytku. Gdy cokolwiek się popsuje, znalezienie części zamiennych graniczyć będzie z cudem. W przypadku renomowanych firm mamy zaś pewność, że dostaniemy je nawet po latach od zakupu.

- Co do parametrów silnika, warto zachować czujność. Często widzę oferty sprzedawców, którzy podają wręcz nieprawdopodobne wartości. Klient przecież zwraca uwagę, ile KM ma silnik kosiarki, a więc „im więcej, tym lepiej”. Rekordzista podkręcił parametry aż o 5 KM, twierdząc że kosiarka ma „super turbo”… a tymczasem na stronie producenta silnika możemy się przekonać o prawdziwej wartości jego mocy - ostrzega Sebastian Gawron z Green Tiger i podkreśla, że jego firma stawia na silniki renomowanych marek, których osiągi można bez wysiłku zweryfikować.

Zasada 2. Dopasuj sprzęt do swoich potrzeb

Silnik jest sercem kosiarki spalinowej i to on powinien być kluczowy przy wyborze odpowiedniego modelu, nie zapominajmy jednak także o innych parametrach. Jak dużą powierzchnię ma twój trawnik? 500, 1000 czy 2000 m²? Dobieraj wielkość, moc, szerokość ostrza do swojego trawnika. Przy małym wybierz mniejsze modele, przy dużych - większe.

- To, że kupisz super mocny silnik do 500 m² nie oznacza że trawa sama się skosi - śmieje się Sebastian Gawron. I podkreśla, że warto przed zakupem zastanowić się, w jaki sposób użytkujemy kosiarkę. - Masz w ogródku dużo krawężników? Poszukaj kosiarki, która będzie mogła do nich skutecznie dojechać. Koszenie trawy to czynność, którą najczęściej zajmuje się twoja żona czy nastoletnie dziecko? Zadbaj o to, by koszenie trawy nie wymagało od nich nadludzkiej siły, a sprzęt łatwo się odpalał - tłumaczy.

Zasada 3. Komfort ma znaczenie

Koszenie trawy jest czasami uciążliwą pracą . Warto wybrać sprzęt który nas w niej odciąży. Pchanie kosiarki w upalny dzień może zmęczyć każdego. Pomyśl o kosiarce z napędem - zwłaszcza, jeśli korzystać z niej mają także inni domownicy. Sprawdź czy regulacja wysokości koszenia jest centralna, czy kosz jest wystarczająco pojemny, a koła - wystarczająco duże.

- Komfort to pojęcie, o którym producenci sprzętu ogrodowego czasem zapominają. Każdy z oferowanych przez nas modeli posiada napęd. To powoduje, że koszenie nawet dużych trawników staje się relaksem, a nie mozolną pracą - podkreśla Sebastian Gawron. Zaznacza też, że jego zdaniem standardem powinna być także centralna regulacja wysokości koszenia. - Takich prostych dodatków poprawiających komfort użytkowania jest więcej. Uchwyt na napój czy specjalny grzebień zamontowany na przodzie kosiarki i służący do podnoszenia wyższej trawy nie zmieniają ceny sprzętu, a wyraźnie podnoszą komfort jego użytkowania - dodaje.

Kończąc już, pamiętajmy aby nie dać się zwariować marketingowi. Sprzedawcy często prześcigają się w ofertach typu „3 ostrza i filtr powietrza w zestawie”. Oczywiście miło jest otrzymać coś gratis. Pamiętajmy jednak, że przy zakupie sprzętu, którym chcemy cieszyć się przez lata, na pierwszym miejscu powinna stać chłodna analiza parametrów kosiarki i naszych potrzeb.

Materiał oryginalny: Na co uważać wybierając kosiarkę spalinową? Poznaj 3 zasady - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie