Piłka nożna. Brda Przechlewo - MKS Debrzno 1:3 (zdjęcia)

W Przechlewie rozegrano pierwsze w tym roku powiatowe derby Słupskiej Klasy Okręgowej. Miejscowa Brda podejmowała MKS Debrzno. Spotkanie dość pewnie wygrali goście. Zadecydowały o tym bramki zdobyte w pierwszej części spotkania.

Na początku spotkania piłkarze z Przechlewa próbowali atakować. Udawało im się nawet stworzyć dogodną sytuację bramkową. Im dłużej jednak trwało spotkanie, tym więcej do powiedzenia mieli piłkarze z Debrzna. Przechlewianie mieli kłopoty w grze obronnej i w efekcie piłkarzom MKS-u dość łatwo przychodziło zdobywanie bramek. Piłkarze Brdy mogli odetchnąć z ulgą po gwizdku oznajmującym przerwę. Pod koniec tej odsłony meczu w zasadzie nie byli w stanie przedrzeć się na połowę przeciwnika. Wynik 0:3 w połówce meczu w zasadzie nie dawał zbyt wielkich szans gospodarzom i faktycznie, w drugiej połówce zdołali oni zaliczyć honorowe trafienie, ale to było wszystko, na co było ich stać.
Wszystkie trzy bramki dla MKS-u strzelił Krzysztof Szawarniak, jedyną bramkę dla Brdy zdobył z rzutu karnego Jakub Goliński.
W innym sobotnim meczu Sokół Wyczechy pokonał Karola Milarex Pęplino 4:1