Wybierz region

Wybierz miasto

  B90 / Gdańsk

  5Miejsce 126 głosów B90 / Gdańsk

  B90 to nowe koncertowe miejsce w Trójmieście, zlokalizowane na terenie byłej Stoczni Gdańskiej 10 min. od Centrum Starego Miasta. Ta symbiotyczna, alternatywna przestrzeń dla sztuki niezależnej, sytuuje się w scenerii historycznych dźwigów, pochylni i obiektów przemysłowych. To klub spotkań ludzi poszukujących nietypowych wrażeń muzyczno – artystycznych na kulturalnej mapie Trójmiasta. W lokalu odbywają się koncerty muzyki alternatywnej, elektronicznej, jazzu, a także goszczą mocne brzmienia. W przestrzeni odbywają się także przedstawienia teatralne, pokazy filmowe oraz imprezy firmowe.

  Przestrzeń o powierzchni 1600 m2 jest zdolna pomieścić nawet 2000 osób. B90 to największe w Trójmieście miejsce koncertowe wyposażone w dwie sceny oraz wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dzięki profesjonalnej obsłudze oraz odpowiedniemu wygłuszeniu, jest to jedno z najlepszych akustycznie miejsc koncertowych w Europie.

  Latem w B90 odbywa się 3 dniowy międzynarodowy festiwal muzyki alternatywnej dążący do zbudowania silnego, alternatywnego środowiska muzycznego w opozycji do komercyjnej rozrywki.
  B90 jest podmiotem wykonawczym misji portalu muzycznego Soundrive.pl

  Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 1,5 roku nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem.

  Ostatnie plebiscyty

  Plebiscyt wygrany przez

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »