Podczas V Zimowej Zadyszki w Miastku pokonali przełajem 10 kilometrów (zdjęcia, wideo)

Maria Sowisło
Biegaczom niestraszna pogoda. Tak można podsumować V Zimową Zadyszkę, czyli bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, jaki dzisiaj (23 lutego 2020 r.) zorganizowało Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer.

Na starcie stawiło się dokładnie 204 zawodników. Dwóch nie ukończyło biegu. Zarejestrowanych z kolei przed startem było 249.

Dziesięciokilometrowa trasa wiodła z podmiasteckiej Łodzierzy. Tutaj też była meta. Już na samym starcie biegacze musieli zmierzyć się z błotem, którego na całej trasie nie brakowało.

Bieg odbył się też wokół jeziora Lednik już w samym Miastku. Tutaj czekali kibice.

Pierwszy na mecie V Zimowej Zadyszki był Marcin Czerniewski z AML Słupsk. Trasę pokonał z wynikiem 34:30. Pierwszym zawodnikiem z MTS Hamer z kolei był Tomasz Perlik (36:28), który w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Pierwsza kobietą, która wbiegła na metę była Agnieszka Kaczor z Debrzna (42:57). Przewodniczący Rady Miejskiej Miastka Tomasz Borowski dotarł na metę jako 108 zawodnik, ale w swojej kategorii wiekowej był 14. Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku Dariusz Dwulit stawił się na mecie na miejscu 132. W swojej kategorii wiekowej był 19.