Poldanor mistrzem

Dorota Fudala
Poldanor Koczała został mistrzem ósmej edycji Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Pilki Siatkowej. W górnym rzędzie: Radosław Kownacki, Robert Szyca,  Marcin Wosik, Dariusz Kentop, Artur Klisowski, Mariusz Patejuk, dolny rząd: Hubert Ginter. Waldemar Ginter, Marcin Wrzesiński i Krystian Markowski.
Poldanor Koczała został mistrzem ósmej edycji Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Pilki Siatkowej. W górnym rzędzie: Radosław Kownacki, Robert Szyca, Marcin Wosik, Dariusz Kentop, Artur Klisowski, Mariusz Patejuk, dolny rząd: Hubert Ginter. Waldemar Ginter, Marcin Wrzesiński i Krystian Markowski.
Poldanor Koczała triumfował w finale Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W emocjonującym i wyrównanym pojedynku finałowym pokonał Opla/Telmax Człuchów 3:1.

Poldanor Koczała triumfował w finale Człuchowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W emocjonującym i wyrównanym pojedynku finałowym pokonał Opla/Telmax Człuchów 3:1. W pierwszym secie lepszy był Opel, dwa następne na swoją korzyść rozstrzygnął Poldanor. W ataku brylował Robert Szyca i Marcin Wrzesiński, a na środku kapitan Mariusz Patejuk. Początek czwartego seta zapowiadał, że o zwycięstwie zadecyduje ti-breack, Opel prowadził bowiem 10:5, głównie dzięki skutecznym atakom. Jednak rywalom z Koczały udało się doprowadzić do stanu 12:11 dla Poldanoru. Od tego momentu już do końca meczu toczyła się zacięta walka o każdy punkt. O dwa oczka lepszy okazał się jednak Poldanor i puchar mistrza pojechał do Koczały. Przed finałem sporo emocji dostarczyły kibicom mecze o piąte i trzecie miejsce. W pierwszym z nich bardzo wyrównany pojedynek stoczyła drużyna z Rzeczenicy z Politologią/Szczepan. Świadczyć o tym mogą wyniki poszczególnych setów. Ostatecznie mecz na swoją korzyść rozstrzygnęla Rzeczenica, ale konieczne było rozegranie piątego seta. Również mecz o trzecie miejsce stał na wysokim pozomie, ale zespołowi z Przechlewa wystarczyły tylko trzy sety, by wygrać. Choć na początku pierwszego seta wysokie prowadzenie w krótkim czasie uzyskał SdN Chojnice, jednak przewaga szybko stopniała. W zaciętej i wyrównanej walce pod siatką lepsi okazali się przechlewianie. Drugi set należał już tylko do nich. W trzecim przebudzili się chojniczanie, jednak przypłacili to kontuzją kolana podpory chojnickiego bloku Sławomira Łuczyckiego.
Organizatorzy ligi przyznali również kilka nagród indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym uznano Roberta Dębskiego, najlepszym atakującym Andrzeja Zająca, a najlepszym zawodnikiem całej tegorocznej edycji ligi siatkarskiej Radosława Wójcika. Wszyscy zagrali w drużynie Opla. Najlepiej zapowiadającym się zawodnikiem według organizatorów jest Robert Szyca, a najwszechstronniejszym - Krystian Markowski, obaj z Poldanoru Koczała. Przyznano również nagrody najstarszemu zawodnikowi - Władysław Strojk (Politologia/Szczepan) i najsympatyczniejszemu - Grzegorz Głuszak (Sdn Chojnice) oraz osobom pomagającym w organizacji ligi.

Finałowe wyniki
o V miejsce: Rzeczenica - Politologia/Szczepan 3:2 (25:21, 18:25, 21:25, 25:18, 15:7);
o III miejsce: SdN Chojnice - LKS Brda Prime Food Przechlewo 0:3 (25:21, 25:18, 25:22)
o I miejsce: Poldanor Koczała - Opel/Telmax Człuchów 3:1 (19:25, 25:16, 25:22, 25:23)