Polska - Szwajcaria 5:1. Drużyna pod wodzą Jacka Magiery gromi rywali w Chojnicach

Piotr Furtak
Wprawdzie początek meczu na to nie wskazywał, ale młodzieżowa reprezentacja Polski (U-20) w piłce nożnej, rozbiła w Chojnicach swoich rówieśników ze Szwajcarii. Mecz skończył się wynikiem 5:1.

Początek pierwszej połowy to gra bardzo asekuracyjna, głównie w środku pola i na polskiej połówce boiska. Tak było w zasadzie do 35 minuty, gdy po wrzutce z rzutu rożnego Mateusz Bondarenko zdobył bramkę dla Polski. Później podopieczni Jacka Magiery poczynali sobie coraz śmielej, a prawdziwy festiwal bramek zafundowali kibicom tuż po przerwie. Jedna z pierwszych akcji po wznowieniu gry i było już 2:0. Helweci byli bezsilni i mogą mówić o dużym szczęściu, że skończyło się tylko na pięciu bramkach, które stracili.
Gratulacje dla drużyny za grę, szczególnie w drugiej połowie do przodu i za konsekwencję – mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Jacek Magiera. - Początek meczu nie był taki jak zakładaliśmy, nie mogliśmy wejść w swoją grę. Za dużo było chaosu, podań do tyłu. Brakowało nam utrzymania przy piłce i dokładności. Bramka ze stałego fragmentu gry pozwoliła nam wrócić do tego, co sobie zakładaliśmy przed meczem. Druga połowa była bardzo dobra, z wykorzystaniem gry na skrzydłach, piłki sytuacyjnej… Był to poziom, który na pewno nas zadowala.
Mecz w Chojnicach to piąte z cyklu spotkań Turnieju Ośmiu Narodów. Po raz kolejny młodzieżówka Jacka Magiery wybiegnie na boisko w poniedziałek w Bytowie, aby zmierzyć się z rówieśnikami z Norwegii.

Polska 5-1 Szwajcaria
Bramki: 1:0 Mateusz Bondarenko (35), 2:0 Tomasz Makowski (46), 3:0 Aron Stasiak (59), 3:1 Yannick Marchand (61), 4:1 Łukasz Poręba (67), 5:1 Jakub Bednarczyk (86)

Polska: Mrozek - Szota, Bondarenko (88 Skrzypczak), Kiwior - Bednarczyk (87 Piątkowski), Makowski, Skóraś, Poręba (87 Szpakowski), Puchacz - Stasiak (59 Rakoczy), Kurminowski (82 Czubak).

Szwajcaria: Saipi - Jankowski (72 Schüpbach), Müller, Kronig, Hefti - Fehr (62 Haile-Selassie), Marchand (79 Aliu), Bares, Antunes (62 Rustemoski), Burkart (72 Beloko) - González (79 Amdouni).

sędziował: Andy Madley (Anglia).

Materiał oryginalny: Polska - Szwajcaria 5:1. Drużyna pod wodzą Jacka Magiery gromi rywali w Chojnicach - Człuchów Nasze Miasto