Powiat człuchowski. Piłkarska wiosna rozpoczęta

Piotr Furtak
Jak najszybciej o początku ligowej wiosny będą chcieli zapomnieć piłkarze MKS-u Debrzno, Czarnych Czarna i Piasta Człuchów. Te trzy ekipy, z czterech reprezentujących powiat człuchowski w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej przegrały swoje spotkania. Wygrała jedynie Brda Przechlewo, która na własnym boisku podejmowała zespół z Człuchowa.

Piłkarze z Debrzna wyjeżdżali do Miastka na spotkanie z liderem. W przerwie między rozgrywkami w Starcie sporo się jednak zmieniło. Od kilku tygodni u spadkowicza z IV ligi jest nowy trener, ze starego składu odeszło kilku piłkarzy. To mogła być szansa dla piłkarzy z Debrzna. Niestety, nie udało jej się wykorzystać. Od początku spotkania to gospodarze dominowali na boisku i to oni wygrali zasłużenie 6:2. Obie bramki dla zespołu z Debrzna zdobył Paweł Wegner.
W Czarnem podopieczni Janusza Winnickiego podejmowali inną drużynę z powiatu bytowskiego. Diament Trzebielino nie jest wygodnym rywalem dla Czarnych i potwierdziło się to w sobotnim spotkaniu. Od początku optyczną przewagę na boisku mieli przyjezdni. Już w 10 minucie spotkania sędzia wskazał na wapno dla Diamentu. Mateusz Słumiński zamienił je na bramkę. Zdecydowanie więcej niż w pierwszej, na boisku działo się w drugiej połowie. Czarni gonili wynik, a Diament im uciekał. Niestety, w ostatecznym rozrachunku to piłkarze z Trzebielina mieli okazję do świętowania. Wygrali bowiem 3:2.
Identycznym wynikiem, z tym że dla gospodarzy, zakończył się mecz w Przechlewie. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie spotkania. Dla Brdy zdobywali je: Chrapkowski, Rakowski i Januszewski, dla Piasta – Kolter i Czarnowski.
Zapraszamy do oglądania krótkiej fotorelacji ze spotkań w Czarnem i w Przechlewie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani