Przetarg działki w Przechlewie

Artykuł sponsorowany
Wójt gminy Przechlewo ogłasza I ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 383/9 o powierzchni 0,4858 ha położonej w m. Przechlewo zapisanej w księdze wieczystej nr sl1z/000014359/6

Przetarg dotyczy działki wyposażonej w sieć wodociągową, kanalizacyjną, energię elektryczną, drogę dojazdową. działka nr 383/9 objęta jest decyzją wójta gminy Przechlewo o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie pawilonu handlowego i parkingu dla samochodów na działce 383/4 położonej przy ulicy Człuchowskiej we wsi Przechlewo. Na części działki nr 383/9 ustanawia się służebność drogową dla każdoczesnego właściciela działki nr 383/8 na odcinku od drogi powiatowej oznaczonej numerem działki 683/3 o szerokości 7 m i długości 67m. Poza tym nieruchomość wolna jest od ciężarów i długów oraz roszczeń na rzecz osób trzecich. dla terenu gminy obowiązuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Gminy Przechlewo w którym funkcja przedmiotowej działki została ustalona na istniejące tereny zabudowy o przewadze funkcji mieszanej mieszkaniowo – usługowej.

Przetarg odbędzie się w dniu 5 grudnia 2014 r. o godzinie 10:00 w sali posiedzeń urzędu gminy w Przechlewie.
Cena wywoławcza wynosi 171.000,00 złotych.

O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w pieniądzu w wysokości 15% ceny wywoławczej na konto Urzędu Gminy w Przechlewie nr 81932600060060010920000080 BS Człuchów oddział w Przechlewie do dnia 1 grudnia 2014 r. włącznie.

Do ustalonej w przetargu ceny sprzedaży nieruchomości, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U 2014r.,poz. 310 z późn. zm.) zostanie doliczony podatek vat w wysokości 23%. Uczestnik przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej dowód wpłaty wadium i dokument tożsamości. W przypadku przystąpienia do przetargu przez jednego z małżonków konieczne jest przedłożenie pisemnego wyrażenia zgody współmałżonka z notarialnym poświadczeniem podpisu. Osoby prawne biorące udział w przetargu powinny przedstawić aktualne dane z właściwego rejestru, w celu umożliwienia komisji przetargowej, ustalenia przedstawiciela firmy , upoważnionego do uczestnictwa w przetargu w jej imieniu oraz dokumenty statutowe umożliwiające ustalenie struktury kapitałowej firmy.

Wadium zwraca się niezwłocznie po zamknięciu lub odwołaniu przetargu jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia lub odwołania przetargu. wadium wpłacone przez osobę, która wygra przetarg, zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nie stawi się bez usprawiedliwienia w ustalonym przez organizatora przetargu miejscu i terminie zawarcia umowy, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wniesione wadium nie podlega zwrotowi.

Cena osiągnięta w przetargu stanowi cenę nabycia nieruchomości i płatna jest jednorazowo najpóźniej w dniu zawarcia umowy notarialnej. Nabywca ponosi koszty sporządzenia umowy notarialnej oraz koszty sądowe. Wójt Gminy Przechlewo zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach, przy czym informacja o odwołaniu przetargu z uzasadnieniem podana zostanie do wiadomości w formie zastosowanej dla ogłoszenia o przetargu. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Przechlewo pokój nr 4 lub telefonicznie 59 83 34 301.

Wójt Gminy
Andrzej Żmuda Trzebiatowski

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3