Puchar Polski. Sokół Wyczechy gra dalej, Lider Rychnowy odpada

Sokół Wyczechy pokonał Lidera Rychnowy w Pucharze Polski
Sokół Wyczechy pokonał Lidera Rychnowy w Pucharze Polski Olek Knitter
Lider Rychnowy nie sprawił niespodzianki i przegrał w meczu Regionalnego Pucharu Polski z wyżej notowanym Sokołem Wyczechy. Goście wygrali aż 6:1. Co ciekawe, wszystkie siedem bramek wpadło w drugiej części meczu.

Po wyeliminowaniu dwóch lokalnych rywali z powiatu człuchowskiego (Brda Przechlewo i Granit Koczała) w III rundzie Pucharu Polski Lider Rychnowy podejmował kolejną drużynę z powiatu – Sokoła Wyczechy. Jednak poprzeczka dla drużyny z Rychnów została podniesiona bardzo wysoko, gdyż na mecz z trzecią drużyną obecnego sezonu A-klasy przyjechała trzecia drużyna V ligi. Mimo osłabień i krótkiej ławki rezerwowych to goście byli zdecydowanym faworytem spotkania.

I od początku meczu widać było różnicę klas. Przewaga Sokoła nie podlegała dyskusji. Drużyna gości stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich przyjezdnym nie udało się w pierwszej połowie wykorzystać. Zabrakło albo precyzji, albo szczęścia lub też na przeszkodzie stawali obrońcy lub bramkarz Lidera, którzy w ofiarny sposób ratowali się przed utratą gola. Gospodarze stworzyli tylko jedną, ale za to znakomitą akcję, jednak jej nie wykorzystali.

Druga połowa zaczęła się od niespodziewanego prowadzenia Lidera. Już w trzeciej minucie drugiej połowy miejscowi wyszli na prowadzenie po strzale Ignacego Nawrockiego i cieszyli się z niego przez kolejne kilkanaście minut. Sokół przez pierwszy kwadrans drugiej połowy jakby oddał inicjatywę, gra się wyrównała i „pachniało niespodzianką”. Tak się jednak nie stało, gdyż zryw kapitana gości Łukasza Kościana dał wysoką wygraną Sokołowi. Kościan dwoił się i troił w ataku, a indywidualnymi akcjami poprowadził swoją drużynę do pewnego zwycięstwa, strzelając trzy bramki i świetnie asystując. Kościan wyrównał wynik meczu w 57. min. Kolejny gol wpadł w 73. min., a jego strzelcem był Karol Borek. W 75. min. Kościan zdobył swoją drugą bramkę, a minutę później asystował przy kolejnej bramce Borka. Ostatnie minuty to popis gry kapitana gości, który dryblował i bardzo efektownie zagrywał piłkę kolegom. W 87. min. na 1:5 podwyższył Ariel Sobczak, a wynik ustalił Łukasz Kościan, zdobywając tym samym hat-tricka.

Sokół wygrał zasłużenie i pewnie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dla młodej drużyny Lidera to koniec pucharowej przygody w tym sezonie.

Również derby odbyły się w innej parze tej rundy Regionalnego Pucharu Polski. Czarni Czarne pokonali 3:2 MKS Debrzno. Natomiast Piast Człuchów nie pojechał na mecz do Studzienic z miejscową Kaszubią.