Red Devils Chojnice idą na awans, ale w klubie nie ma kasy

Wojciech Piepiorka
Z prawej Łukasz Sobański
Z prawej Łukasz Sobański Wojciech Piepiorka
Działacze Chojnickiego Towarzystwa Sportowego „Futsal-5", które prowadzi drużynę Red Devils, mają nad czym główkować. Futsalowcy chojnickiego klubu zakończyli pierwszą rundę pierwszej ligi na fotelu lidera. Chojniczanie pewnie zmierzają do Ekstraklasy Futsalu, z której dopiero co spadli. Tymczasem klub boryka się z kłopotami finansowymi - ma około 30 tys. zł długu, głównie wobec Urzędu Skarbowego i piłkarzy (to jednak i tak o połowę mniej niż na starcie sezonu).

– Na dziś nie mamy finansów by przystąpić do rundy rewanżowej – mówi działacz klubu Marcin Synoradzki. – Grać będziemy na pewno, ale nie wiadomo, czy nie odejdą najlepsi zawodnicy. Naszą jedyną szansą na poprawienie sytuacji finansowej jest otrzymanie zgody na wywieszenie na stałe reklam w hali Centrum Park i pozyskanie nowych sponsorów. Mamy miesiąc na dopięcie tych kwestii.

Tymczasem zawodnicy, nie oglądając się na kłopoty klubu, spisują się w tym sezonie świetnie. Wygrali 9 z 10 meczów, są niepokonani od kwietnia i z sześcioma punktami przewagi nad wiceliderem prowadzą w pierwszej lidze. W sobotę wygrali 10:6 ciężki mecz ze Słonecznym Stokiem w Białymstoku. Przełomowe były minuty od 26 do 28, kiedy z 4:3 dla Red Devils zrobiło się 8:3. Trzy bramki w tym meczu strzelił grający trener Artur Chrzonowski, po dwie Piotr Papierowski i Mariusz Kaźmierczak, a po jednej Jakub Skiba, Jakub Mączkowski i Łukasz Sobański.

Nasz inny pierwszoligowiec Auto-Complex Przodkowo w ostatni weekend pauzował. W najbliższy weekend zagra na wyjeździe z KS 1920 Mosina.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0