Red Devils Ladies Chojnice wywalczyły remis w meczu z Prosną Kalisz

Wojciech Piepiorka
Miłą niespodziankę sprawiły sobie i swoim kibicom panie grające w Red Devils Ladies „Rekord" Chojnice. W pierwszym meczu rundy rewanżowej Polskiej Ligi Futsalu Kobiet chojniczanki zremisowały 5:5 z Prosną Kalisz. Trzeba jednak wspomnieć, że przed tym spotkaniem podopieczne Jakuba Skiby nie były faworytkami, bo w pierwszym meczu przegrały aż 0:9!

Mecz w Chojnicach od początku zapowiadał się równie fatalnie, bo już po 78 sekundach gospodynie przegrywały 0:2. „Lejdis" nie załamywały jednak rąk i starały się odrobić straty. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Prosny (4:3). Dwie bramki dla Red Devils Ladies w tej części gry zdobyła Dorota Kocińska, a jedną Daria Sporysz. Kocińska w drugiej połowie dołożyła dwie kolejne bramki, najpierw wyrównała na 4:4, a gdy kaliszanki strzeliły piątą bramkę, trafiła również na 5:5.

W najbliższą niedzielę Red Devils Ladies znów zagrają z Prosną, ale na jaj terenie. W jednej z podkaliskich miejscowości odbędzie się bowiem turniej drugiej rundy eliminacji Halowego Pucharu Polski Kobiet. Poza chojniczankami i kaliszankami zagrają w nim Medyk Konin i Checz Gdynia. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny z tej grupy. Z kolei następny mecz ligowy zawodniczki z Chojnic rozegrają dopiero w weekend 20/21 lutego. Mecz z Prosną miał się odbyć w walentynki, ale na prośbę zawodniczek z Kalisza przeniesiono go na styczeń.

Red Devils Ladies w tabeli Ekstraklasy Futsalu Kobiet są na trzecim miejscu (na pięć ekip) z siedmioma punktami. Do drugiej Prosny tracą trzy „oczka", a do Medyka Konin pięć i do tego mają jeden mecz rozegrany więcej.