Polecamy

10 nowych państw w Unii Europejskiej © Archiwum
[4/19]

10 nowych państw w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku do Unii Europejskiej wstąpiło aż 10 nowych państw. Były to Polska, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Cypr, Malta i Słowenia. Do tej pory było to największe, jednorazowe powiększenie Unii Europejskiej w jej historii oraz milowy krok w kierunku utworzenia zjednoczonej Europy.

Do Unii Europejskiej włączone zostały bowiem państwa zależne wcześniej od Związku Radzieckiego lub należące do byłej Jugosławii. Po raz pierwszy Unia Europejska tak bardzo otworzyła się na Europę Wschodnią.

Trzy lata później, w 2007 roku, Unia Europejska rozszerzyła się o kolejne dwa państwa.

Sprawdź, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach --->


Zamachy terrorystyczne w USA i Europie, wielkie protesty przeciwko zmianom klimatu zapoczątkowane przez szwedzką nastolatkę, pojawienie się nowych przywódców jak Barack Obama czy papież Franciszek, aneksja Krymu przez Rosję, pożar historycznego skarbu jakim jest katedra Notre Dame czy walka całego świata z koronawirusem - to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń na świecie w ostatnich dwóch dekadach. Sprawdźcie w naszej galerii, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach.

Najnowsze wiadomości

reklama