Tylko Brda i Granit wygrały swoje mecze

Pif
Koral przegrał w Tczewie 0:3
Koral przegrał w Tczewie 0:3 Zbigniew Brucki
To był trudny weekend dla drużyn z powiatu człuchowskiego. Większość z tych grających w wyższych ligach przegrała swoje spotkania. Najbardziej boli chyba porażka Korala Dębnica. Dębniczanie grali w Tczewie z Gryfem 2009, ostatnią drużyną w tabeli. Przegrali wysoko, bo aż 0:3.

Bez sześciu zawodników na mecz do Pszczółek pojechali piłkarze Czarnych Czarne. Do przerwy w miarę się trzymali, później było już zdecydowanie gorzej.
- Wśród zawodników, których musieliśmy zabrać na ten mecz był między innymi bramkarz, który pierwszy raz zagrał w IV lidze - mówi Tadeusz Datta, trener Czarnych. - W rezerwie mieliśmy jednego zawodnika. W takiej sytuacji trudno było liczyć na punkty.
Czarni przegrali 1:4.
W okręgówce cieszy wygrana Prime Food Brdy Przechlewo. Na własnym boisku podopieczni Józefa Gleba pokonali rezerwy Gryfa Słupsk 2:0. Cieszy zwłaszcza bramka zdobyta przez Adriana Gintera (70 minuta), młodzieżowca, który wszedł na boisko po przerwie. Niestety młody piłkarz nie dograł spotkania. Z powodu kontuzji zszedł z boiska kilka minut przed końcem meczu. Drugą bramkę dla Brdy zdobył Dariusz Szopiński (72 minuta meczu).
Niestety bez punktów wrócili z Trzebielina piłkarze Piasta Człuchów. Przegrali z Diamentem 1:2 a jedyną bramkę dla zespołu z Człuchowa zdobył z rzutu karnego Łukasz Czarnowski.
Przegrali również piłkarze Drzewiarza Rzeczenica. Oni jednak grali z liderem - Aniołami Garczegorze. Na "Saharze" pod Lęborkiem stracili trzy bramki nie zdobywając żadnej.
- Ten mecz mógłby się zupełnie inaczej ułożyć gdybyśmy wykorzystali jedną z szans, które mieliśmy na początku meczu - mówi Robert Haziak, trener Drzewiarza. - Niestety przegraliśmy, trzeba jednak przyznać, że Anioły były zespołem lepszym.
W niższych ligach z marzeniami o awansie może pożegnać się MKS Debrzno. Na własnym boisku debrznianie ulegli Granitowi Koczała 0:1. Rezerwy Korala Dębnica w Gałąźnie Wielkiej pokonały natomiast miejscową Dolinę 4:2.
W B-klasie Victoria Szczytno zremisowała na własnym boisku z Arkonią Pomysk Wielki 2:2.