Warta Poznań pokonała Chojniczankę Chojnice w ostatnim spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi

Dariusz Stanecki
Chojniczanka Chojnice przegrała u siebie z Wartą Poznań 1:2 w sobotnim meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Zwycięski gol padł w 88. minucie.

Warta Poznań pokonała Chojniczankę Chojnice i zapewniła sobie 3. miejsce w tabeli. Drużyna z Chojnic po dwóch porażkach na własnym podwórku, z Chrobrym Głogów 3:4 oraz Zagłębiem Sosonowiec 1:3 przestała marzyć o utrzymaniu w lidze, mając dziewięć punktów na minusie do bezpiecznej lokaty.

Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Warty Poznań, którzy w 33. kolejce Fortuna 1. Ligi pokonali w Chojnicach Chojniczankę 2:1.

Początek meczu nie był korzystny dla „Zielonych”, gdyż przegrywali, ale w końcówce ostatecznie przeważyli szalę na swoją korzyść zdobywając trzy punkty. Fakt ten przesądził, że zakończą rozgrywki na trzecim miejscu. Wygrana w sobotę dawała drużynie trenera Piotra Tworka właśnie trzecią lokatę w lidze, które gwarantuje komfort własnego boiska zarówno w półfinale, jak i ewentualnym finale baraży o awans.

Początek meczu nieoczekiwanie sprzyjał gospodarzom. Miłym gestem wykazał się Mateusz Kuzimski, najlepszy strzelec ekipy z Chojnic, który w 26 min. pokonał bramkarza Warty. Radość Chojniczanki nie trwała jednak długo, bowiem dziesięć minut później na tablicy świeciło się już 1:1. Wyrównującą bramkę w pierwszej połowie meczu zdobył Jakub Kiełb. W drugiej części wydawało się, że tablica wyników zacięła się, ponieważ przed długi czas wyświetlał się remisowy wynik. Mimo dynamicznej gry gole nie padały. Poznaniakom jednak bardzo zależało na punktach i na dwie minuty przed końcem trzy oczka przyjezdnym zapewnił Adrian Laskowski. Zmusił on bramkarza Chojniczanki do niefortunnej w konsekwencji obrony, gdyż piłka trafiła w słupek, a później od nóg broniącego wpadła do bramki.

Gole padały po strzałach Mateusza Kuzimskiego z Chojniczanki w 26 min. meczu, Jakuba Kiełba zawodnika Warty w 36 min oraz samobójczy Radosława Janukiewicza (Chojniczanka) w 88 min. po strzale Adriana Laskowskiego z poznańskiej Warty.

Sędziował Łukasz Szczech z Warszawy. Na trybunach zasiadło 340 kibiców.

Składy drużyn
Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Martin Klabnik, Mateusz Bartosiak, Krystian Wachowiak - Mateusz Kuzimski, Bartosz Wolski, Oskar Paprzycki (82 Michał Sacharuk), Aghvan Papikyan (87 Marcin Trojanowski) - Robert Ziętarski - Tomasz Mikołajczak (75 Łukasz Zejdler).
Trener: Zbigniew Smółka.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny, Krzysztof Danielewicz, Łukasz Spławski (73 Adrian Laskowski), Michał Jakóbowski, Aleks Ławniczak, Mariusz Rybicki (80 Serhij Napołow), Mateusz Kupczak, Robert Janicki (61 Gracjan Jaroch).
Trener: Piotr Tworek.