Wielka radość na koczalskiej Las Arenie! LKS Granit Koczała pokonał KS Zaleskie i zapewnił sobie awans do Klasy A ZDJĘCIA

Małgorzata Wojciechowska
Piłkarze LKS Granit Koczała mogą już być spokojni o awans do Klasy A. Po 19. kolejce grupy słupskiej Klasy B umocnili się na pozycji lidera, pokonując KS Zaleskie z wynikiem 7:2! Na malowniczo położonej Las Arenie w Koczale zapanowała prawdziwa radość wśród zawodników i kibiców drużyny, zobaczcie na zdjęciach!

Niedzielne popołudnie zdecydowanie należało do koczalskiej drużyny. Już od pierwszych minut meczu było widać, że dominują oni na boisku nad przeciwnikiem. Pierwsza bramka dla Granitu padła już w 8 minucie, a potem właściwie co chwila piłka wpadała do siatki. W pierwszej połowie koczalanie zdobyli cztery gole, które strzeli kolei Paweł Nowik (2 bramki - 8 i 44 minuta ), Dawid Modrzejewski (28 minuta) i Tomasz Gąsecki (38 minuta).

Druga połowa znów zaczęła się od bramki gospodarzy - prosto do siatki w 51 minucie meczu strzelił Damian Syczewski. Przeciwnicy na swoją pierwszą bramkę musieli czekać aż do 53 minuty, kiedy to gola dla drużyny KS Zaleskie zdobył Dominik Głąb. Tuż potem gospodarze znów wkroczyli jednak do akcji i w 55 minucie gola strzelił zawodnik Granitu - Dawid Lewandowski, a w 60 - Sebastian Niedźwiecki - zaledwie po 30 sekundach gry na boisku po zmianie zawodników! W tym momencie wygrana Granitu Koczała była już przesądzona, jednak na osłodę dla gości padła z ich strony jeszcze jedna bramka - Piotr Bokacz strzelił ją w 66 minucie.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla drużyny LKS Granit Koczała. Tym samym po rozegraniu 19. kolejki koczalanie jako lider tabeli słupskiej grupy pomorskiej Klasy B mogą już być spokojni o awans do klasy A. To dla zespołu i kibiców prawdziwy powód do świętowania, dlatego radości na trybunach i wśród piłkarzy nie było końca!

Wśród kibiców był pełniący obowiązki gospodarza gminy Koczała i kandydat na wójta Grzegorz Pietrzak. Jako osoba żywo zaangażowana w sportowe życie gminy nie krył zadowolenia ze świetnej formy lokalnego zespołu.

- Granit ma bardzo wysoki poziom, zresztą odkąd zacząłem chodzić na rozgrywki, no to jestem fanem i zakochałem się w drużynie, wspieram ich cały czas. Ja może nie jestem fanem jako takiej piłki nożnej, ale zawsze wspieram – czy to reprezentację naszą narodową, czy też reprezentację lokalną – LKS Granit ma historię dłuższą niż ja żyję, bo założony w 76 roku, także trzeba wspierać, to jest nasza duma!

- mówił Grzegorz Pietrzak.

Kandydat na wójta dodaje, że sport, turystyka i ogólnie rozwój gminy to aspekty, na które chciałby postawić jako włodarz. Nic więc dziwnego, że można go było spotkać na tak ważnym meczu, i to... w koszulce drużyny!

Awans LKS Granit Koczała to wielka radość dla całej społeczności klubowej, ale także duże wyzwanie na przyszły sezon. Życzymy drużynie samych sukcesów w przyszłych rozgrywkach w klasie A!