Polecamy

UNIESIONY KCIUKTo oczywiste, że ten gest oznacza „OK”? Nie dla każdego! Mimo, że Facebook spopularyzował go wprowadzając lajki, lepiej uważać z jego używaniem w niektórych krajach © pixabay.com
[2/11]

Wybierasz się za granicę? Lepiej uważaj na te gesty! Ich znaczenie w innym kraju może ściągnąć na ciebie kłopoty

UNIESIONY KCIUK

To oczywiste, że ten gest oznacza „OK”? Nie dla każdego! Mimo, że Facebook spopularyzował go wprowadzając lajki, lepiej uważać z jego używaniem w niektórych krajach. Grek, któremu pokażemy ten gest, może uznać, że chcemy go obrazić lub proponujemy mu seks. Z kolei w Sardynii, Rosji, krajach Bliskiego Wschodu, a także w Afryce Zachodniej i Australii uniesienie kciuka oznacza to samo, co dla nas wyciągnięty środkowy palec.

Coraz częściej podróżujemy za granicę, a znajomość lokalnych języków nie stanowi dla nas problemu. W rozmowie z obcokrajowcami pomagamy sobie w porozumieniu, posługując się gestami, ale warto zachować ostrożność! Znaczenie gestów nie jest uniwersalne na całym świecie i niechcący możemy obrazić naszego rozmówcę, a nawet narazić się na aresztowanie! Z jakimi gestami lepiej uważać? Zobacz, zanim się wygłupisz!

Najnowsze wiadomości

reklama