Polecamy

PRZYWOŁANIE PALCEMW naszej kulturze wyciągnięcie w czyimś kierunku palca i zgięcie go jest gestem przywołania, który można zastosować wobec bliskich osób © unsplash.com
[3/11]

Wybierasz się za granicę? Lepiej uważaj na te gesty! Ich znaczenie w innym kraju może ściągnąć na ciebie kłopoty

PRZYWOŁANIE PALCEM

W naszej kulturze wyciągnięcie w czyimś kierunku palca i zgięcie go jest gestem przywołania, który można zastosować wobec bliskich osób. Lepie uważać z nim zagranicą. W Azji tym gestem można przywołać co najwyżej psa, a użycie go na Filipinach może być karalne! Gest ten nie będzie też dobrze odebrany w Ameryce Łacińskiej, Australii i Indonezji – tam używa się go, by dać znak prostytutce, będzie więc szczególnie obraźliwy wobec kobiet. Spokojnie zaś możemy go używać w Japonii – oznacza „podejdź tutaj”, a jedyną różnicą jest to, że dłoń jest kierowana wnętrzem do dołu.

Coraz częściej podróżujemy za granicę, a znajomość lokalnych języków nie stanowi dla nas problemu. W rozmowie z obcokrajowcami pomagamy sobie w porozumieniu, posługując się gestami, ale warto zachować ostrożność! Znaczenie gestów nie jest uniwersalne na całym świecie i niechcący możemy obrazić naszego rozmówcę, a nawet narazić się na aresztowanie! Z jakimi gestami lepiej uważać? Zobacz, zanim się wygłupisz!

Najnowsze wiadomości

reklama