Wysokie przegrane Brdy Przechlewo i Sokoła Wyczechy. Porażka Czarnych Czarne na otwarcie A-klasy

Piotr Furtak
Wysokie porażki Brdy Przechlewo i Sokoła Wyczechy w drugiej kolejce rozgrywek słupskiej okręgówki. Fatalnie rozpoczęli również sezon w piłkarskiej A-klasie piłkarze Czarnych Czarne, którzy są murowanym kandydatem do powrotu w szeregi piątej ligi, a tymczasem na otwarcie sezonu przegrali w Konarzynach ze Spartą 1:2.

Kibiców z powiatu człuchowskiego szczególnie interesował mecz w Debrznie, gdzie MKS grał z Brdą Przechlewo. To spotkanie było dość jednostronne. Walory sportowe były po stronie gospodarzy, którzy pewnie, bo aż 5:0 pokonali rywali z lokalnego podwórka. Wpływ na to miały niewątpliwie samobójcza bramka Sylwestra Żmudy-Trzebiatowskiego oraz czerwona kartka Kamila Kowcuna, który w 56 minucie musiał opuścić boisko. Piłkarze z Przechlewa przyjechali do Debrzna w mocno okrojonym składzie. Podczas spotkania zagrali „gołą jedenastką”, nie wprowadzając żadnych zmian.
Zmiany nie pomogły natomiast piłkarzom Sokoła Wyczechy, którzy na wyjeździe ulegli GKS Pęplino aż 6:0. Spadkowicz z czwartej ligi nie będzie miał łatwego życia w okręgówce. Wprawdzie pierwszy mecz w sezonie udało się wygrać, wiele wskazuje jednak na to, że w starciu z mocniejszymi rywalami o punkty może być bardzo ciężko.
Niestety już w pierwszym meczu sezonu przegrali piłkarze Czarnych, rozpoczynający swoją przygodę w A-klasie. W 43 minucie dostali bramkę :do szatni” i wprawdzie tuż po wznowieniu gry Adrian Zych zdobył bramkę wyrównującą, ale odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W efekcie Czarni przegrali w Konarzynach 1:2.