Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chełmińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu chełmińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmińskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KONIECZNA Barbara Krystyna: pozycja 1 : 2,39% (1 203 głosów)
- MAJEWSKI Michał Marian: pozycja 2 : 2,39% (1 203 głosów)
- MISZCZYŃSKA Krystyna: pozycja 3 : 2,39% (1 203 głosów)
- BRZOZOWSKI Krzysztof Jarosław: pozycja 4 : 2,39% (1 203 głosów)
- KALATA Krzysztof Józef: pozycja 5 : 2,39% (1 203 głosów)
- PSZENICZNY Zbigniew: pozycja 6 : 2,39% (1 203 głosów)
- GRZEGOROWSKI Tadeusz: pozycja 7 : 2,39% (1 203 głosów)
- HATNA Marianna Ewa: pozycja 8 : 2,39% (1 203 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PODYMA Józef Stanisław: pozycja 1 : 0,87% (439 głosów)
- GLAMOWSKA Grażyna: pozycja 2 : 0,87% (439 głosów)
- MARSZAŁKIEWICZ Marzena Janina: pozycja 3 : 0,87% (439 głosów)
- KOPCZYK Jadwiga: pozycja 4 : 0,87% (439 głosów)
- ZAWILIŃSKI Zdzisław Jan: pozycja 5 : 0,87% (439 głosów)
- SZMYD Janusz: pozycja 6 : 0,87% (439 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WSPÓŁPRACY POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO:
- BIŃCZYK Wojciech: pozycja 1 : 2,42% (1 217 głosów)
- CIEŚLEWICZ Kamila: pozycja 2 : 2,42% (1 217 głosów)
- DZIĘCIOŁ Dariusz Ryszard: pozycja 3 : 2,42% (1 217 głosów)
- GOŁUŃSKA Magdalena: pozycja 4 : 2,42% (1 217 głosów)
- GRYSZAN Violetta Barbara: pozycja 5 : 2,42% (1 217 głosów)
- JACH Dariusz Piotr: pozycja 6 : 2,42% (1 217 głosów)
- LIPPKI Miłosz Jan: pozycja 7 : 2,42% (1 217 głosów)
- WÓJCIK Dariusz Marian: pozycja 8 : 2,42% (1 217 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE CHEŁMNO-TWÓJ POWIAT 2001:
- GAMAŃSKI Zdzisław: pozycja 1 : 5,27% (2 653 głosów)
- BŁAŻEJEWICZ Janusz Maksymilian: pozycja 2 : 5,27% (2 653 głosów)
- KORDOWSKA Anna: pozycja 3 : 5,27% (2 653 głosów)
- GHOSH Nilanjan Adam: pozycja 4 : 5,27% (2 653 głosów)
- PIOTROWSKA Anna Barbara: pozycja 5 : 5,27% (2 653 głosów)
- ROSIŃSKI Łukasz Tomasz: pozycja 6 : 5,27% (2 653 głosów)
- BIELÓWKA Kamila Anna: pozycja 7 : 5,27% (2 653 głosów)
- KRZEMIŃSKA Beata: pozycja 8 : 5,27% (2 653 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA ENERGIA:
- SIBILLA Piotr Wiesław: pozycja 1 : 0,4% (203 głosów)
- GRABOWSKI Marcin Rafał: pozycja 2 : 0,4% (203 głosów)
- TRZCIŃSKI Franciszek: pozycja 3 : 0,4% (203 głosów)
- LIPIŃSKI Michał: pozycja 4 : 0,4% (203 głosów)
- PORAJSKA Hanna Małgorzata: pozycja 5 : 0,4% (203 głosów)
- SZYMAŃSKA Justyna Izabela: pozycja 6 : 0,4% (203 głosów)
- SOKOŁOWSKA Grażyna Bogumiła: pozycja 7 : 0,4% (203 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW:
- GIŻYŃSKA Małgorzata Maria: pozycja 1 : 1,41% (707 głosów)
- GRZESZCZAK Patryk Łukasz: pozycja 2 : 1,41% (707 głosów)
- GZELLA Tadeusz Adam: pozycja 3 : 1,41% (707 głosów)
- KOWALSKI Michał Zenon: pozycja 4 : 1,41% (707 głosów)
- LIGOŃ-JAWORSKA Renata: pozycja 5 : 1,41% (707 głosów)
- ORŁOWSKA Lidia: pozycja 6 : 1,41% (707 głosów)
- CIASTEK Grzegorz: pozycja 7 : 1,41% (707 głosów)
- DRĄŻKOWSKI Marek: pozycja 8 : 1,41% (707 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmińskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PESZKA Aleksander Alfons: pozycja 1 : 4,58% (1 069 głosów)
- BUCHHOLZ-GUGAŁA Katarzyna Monika: pozycja 2 : 4,58% (1 069 głosów)
- STEFAŃSKI Marek Szczepan: pozycja 3 : 4,58% (1 069 głosów)
- BOCHOCKA Bożena: pozycja 4 : 4,58% (1 069 głosów)
- KOSIŃSKA Magdalena Monika: pozycja 5 : 4,58% (1 069 głosów)
- WÓJCIK Wiesław Bernard: pozycja 6 : 4,58% (1 069 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BAUMGART Agnieszka: pozycja 1 : 1,11% (258 głosów)
- MOTYLEWSKI Ireneusz Przemysław: pozycja 2 : 1,11% (258 głosów)
- OCIECZEK Iwona: pozycja 3 : 1,11% (258 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WSPÓŁPRACY POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO:
- CACAŁOWSKI Maciej Marcin: pozycja 1 : 3,34% (780 głosów)
- DZIĘCIOŁ Gabriela Agnieszka: pozycja 2 : 3,34% (780 głosów)
- MAJCHRZAK Emilia: pozycja 3 : 3,34% (780 głosów)
- MOSKAL Filip: pozycja 4 : 3,34% (780 głosów)
- SKOWRON Agnieszka Małgorzata: pozycja 5 : 3,34% (780 głosów)
- ŚWIADEK Marcin: pozycja 6 : 3,34% (780 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE CHEŁMNO-TWÓJ POWIAT 2001:
- KOŁODZIEJEK Damian: pozycja 1 : 5,74% (1 340 głosów)
- SOBIERALSKA Beata: pozycja 2 : 5,74% (1 340 głosów)
- RAŚ Bartłomiej: pozycja 3 : 5,74% (1 340 głosów)
- KACZMAREK Ewa: pozycja 4 : 5,74% (1 340 głosów)
- ZIMON Antoni Jan: pozycja 5 : 5,74% (1 340 głosów)
- BABICZ Aleksandra: pozycja 6 : 5,74% (1 340 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA ENERGIA:
- KOTAPKA Leszek: pozycja 1 : 0,93% (216 głosów)
- LEWANDOWSKI Michał: pozycja 2 : 0,93% (216 głosów)
- DĘBSKA Paulina: pozycja 3 : 0,93% (216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW:
- BARTNIK Andżelika Anna: pozycja 1 : 1,98% (462 głosów)
- KORCZAK Kasper: pozycja 2 : 1,98% (462 głosów)
- WIŚNIEWSKA Justyna: pozycja 3 : 1,98% (462 głosów)
- WIŚNIEWSKI Sławomir: pozycja 4 : 1,98% (462 głosów)
- SKORUPSKI Marcin: pozycja 5 : 1,98% (462 głosów)
- WAŁĘGA Dorota Maria: pozycja 6 : 1,98% (462 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmińskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SIĘBOR Piotr: pozycja 1 : 4,26% (980 głosów)
- SZWED Anna Bożena: pozycja 2 : 4,26% (980 głosów)
- CIEMNIEWSKI Jarosław: pozycja 3 : 4,26% (980 głosów)
- KILISZEK Andrzej: pozycja 4 : 4,26% (980 głosów)
- PIEKARCZYK Iga Barbara: pozycja 5 : 4,26% (980 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WSPÓŁPRACY POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO:
- BULIŃSKI Piotr: pozycja 1 : 0,93% (214 głosów)
- KASPROWICZ-WRÓBLEWSKA Joanna Maria: pozycja 2 : 0,93% (214 głosów)
- KRAKOWIAK Agata Anna: pozycja 3 : 0,93% (214 głosów)
- LĄKIERT Weronika: pozycja 4 : 0,93% (214 głosów)
- SULIKOWSKI Damian: pozycja 5 : 0,93% (214 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE CHEŁMNO-TWÓJ POWIAT 2001:
- KURDYNOWSKI Mirosław: pozycja 1 : 3,65% (838 głosów)
- MURAWSKA Roksana: pozycja 2 : 3,65% (838 głosów)
- MAŁEK Jacek Robert: pozycja 3 : 3,65% (838 głosów)
- MAĆKOWSKA Kamilla Maria: pozycja 4 : 3,65% (838 głosów)
- DERA Zdzisław Józef: pozycja 5 : 3,65% (838 głosów)
- SIEMIENIECKA Beata: pozycja 6 : 3,65% (838 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA ENERGIA:
- SZUPRYTOWSKI Bartłomiej: pozycja 1 : 2,57% (590 głosów)
- SZPAK Czesław: pozycja 2 : 2,57% (590 głosów)
- ŁUCZAK Anna: pozycja 3 : 2,57% (590 głosów)
- ŚCIŚLAK Lidia Anna: pozycja 4 : 2,57% (590 głosów)
- URANOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,57% (590 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW:
- MARWITZ Paweł Michał: pozycja 1 : 6,55% (1 506 głosów)
- JANTOŃ Magdalena: pozycja 2 : 6,55% (1 506 głosów)
- KRZEMIŃSKI Mariusz Henryk: pozycja 3 : 6,55% (1 506 głosów)
- BOBIN Monika Janina: pozycja 4 : 6,55% (1 506 głosów)
- WOJNOWSKI Szymon Piotr: pozycja 5 : 6,55% (1 506 głosów)
- SKOMRA Katarzyna Urszula: pozycja 6 : 6,55% (1 506 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chełmińskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RADGOWSKI Mieczysław Witold: pozycja 1 : 3,29% (605 głosów)
- MATYJASIK Maria Agnieszka: pozycja 2 : 3,29% (605 głosów)
- PRZEPERSKI Kamil: pozycja 3 : 3,29% (605 głosów)
- GRUPA Bożena Irena: pozycja 4 : 3,29% (605 głosów)
- KĘSKA Tadeusz: pozycja 5 : 3,29% (605 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DAMS Zbigniew: pozycja 1 : 1,04% (191 głosów)
- MAZURKIEWICZ Karolina Justyna: pozycja 2 : 1,04% (191 głosów)
- SZAŁACH Halina Teresa: pozycja 3 : 1,04% (191 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM WSPÓŁPRACY POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO:
- CHRZANOWSKA Halina Ewa: pozycja 1 : 3,28% (603 głosów)
- PRZYBYLSKA Joanna Agnieszka: pozycja 2 : 3,28% (603 głosów)
- WAJDA Bartosz Wojciech: pozycja 3 : 3,28% (603 głosów)
- WOJNOWSKA Anna Maria: pozycja 4 : 3,28% (603 głosów)
- SZUFLADOWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 3,28% (603 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE CHEŁMNO-TWÓJ POWIAT 2001:
- ŚLIWIŃSKI Dariusz: pozycja 1 : 7,71% (1 416 głosów)
- KWIATKOWSKA Aneta Krystyna: pozycja 2 : 7,71% (1 416 głosów)
- CABAJ Wojciech Marek: pozycja 3 : 7,71% (1 416 głosów)
- MODLIBORSKA Irena: pozycja 4 : 7,71% (1 416 głosów)
- ADAMCZYK Paweł: pozycja 5 : 7,71% (1 416 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA ENERGIA:
- SIKORSKI Paweł Cyprian: pozycja 1 : 0,99% (182 głosów)
- ANTOLAK Agnieszka: pozycja 2 : 0,99% (182 głosów)
- CYMERMAN Natalia: pozycja 3 : 0,99% (182 głosów)
- CYRKLAF Patrycja: pozycja 4 : 0,99% (182 głosów)
- GOSTKOWSKI Piotr: pozycja 5 : 0,99% (182 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW:
- POLIWKO Krzysztof: pozycja 1 : 4,1% (753 głosów)
- DRĄŻKOWSKI Tomasz: pozycja 2 : 4,1% (753 głosów)
- GOSTKOWSKA Katarzyna Sylwia: pozycja 3 : 4,1% (753 głosów)
- SANKIEWICZ Agnieszka Renata: pozycja 4 : 4,1% (753 głosów)
- SZYNKIEWICZ Kamila: pozycja 5 : 4,1% (753 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?