Rafał Rusiecki
Bieg Farmera w Przechlewie to unikatowa impreza sportowa w rolniczym klimacie na malowniczej trasie wśród pól, lasów i rzeki Brdy. W sobotę, 27 sierpnia 2022 roku dystans ok. 7,5 km pokonało 81 zawodników, a najszybszy na mecie okazał się Igor Siódmiak ze Szczecinka.

Bieg Farmera w Przechlewie 27.08.2022

30 kobiet i 51 mężczyzn ukończyło Bieg Farmera w Przechlewie, który jest imprezą towarzyszącą zawodom Goodvalley Triathlon Przechlewo. To była piąta edycja sportowej rozgrywki. Przełajową trasę o długości ok. 7,5 km organizatorzy uzupełnili niespodziankami – przeszkodami. 25 minut i 32 sekund zajęło pokonanie jej najlepszemu tego dnia Igorowi Siódmiakowi ze Szczecinka. Drugie miejsce zajął Dariusz Szopiński z Przechlewa (26.44), a trzeci był Tomasz Kryzel z Człuchowa (27.11).

Wśród kobiet niedościgniona w Przechlewie była z kolei Monika Fiłonowicz. Biegaczka ze Szczecinka uzyskała czas 34 minut i 24 sekund.