Człuchów. Młodzicy Jastrzębskiego Węgla mistrzami Polski

Piotr Furtak
Mecz finałowy między Jastrzębskim Węglem a ES Norwidem Częstochowa
Mecz finałowy między Jastrzębskim Węglem a ES Norwidem Częstochowa Fot. Piotr Furtak
Człuchów. Młodzicy Jastrzębskiego Węgla mistrzami Polski. Po zaciętym pojedynku pokonali ES Norwid Częstochowa. Trzecie miejsce w turnieju zajęli siatkarze z Łodzi, a czwarte ze Świnoujścia. Wszystkie spotkania były wyrównane i do ich rozstrzygnięcia konieczne były trzecie sety.

Mecz finałowy był prawdziwą gratka dla kibiców siatkówki. Faworyci - drużyna z Jastrzębia Zdroju nie potrafiła przełamać solidnej obrony zespołu z Częstochowy i ostatecznie przegrała 20:25. W drugim secie siatkarze Jastrzębskiego zdecydowanie wygrało już do 14. W tie-breaku początkowo prowadzili częstochowianie, ostatecznie jednak wygrali siatkarze bardziej utytułowanego zespołu 17:15. Zapraszamy do oglądania fotogalerii z meczu finałowego.