MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci z człuchowskich przedszkoli wystąpiły na prawdziwej scenie - Konkurs Piosenki Ekologicznej to okazja do pokazania młodych talentów

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Scenę Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie opanowały przedszkolaki z człuchowskich placówek. Po raz kolejny odbył się tam Konkurs Piosenki Ekologicznej "Żyj z Przyrodą w Zgodzie". To okazja do występu na prawdziwej scenie oraz promowanie wiedzy ekologicznej. W tym roku do konkursu przystąpiła jedna solistka oraz siedem zespołów.

Za nami kolejna edycja dorocznego Konkursu Piosenki Ekologicznej "Żyj z Przyrodą w Zgodzie" przeznaczonego dla dzieci z człuchowskich przedszkoli. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki w Człuchowie, a oprócz przedstawicieli gospodarzy w konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli Przy Jeziorze i Motylek oraz z zerówki, która ma zajęcia w budynku szkoły.

W konkursie wzięła udział jedna solistka oraz siedem zespołów. Jury zgodnie orzekło, że w tym roku poziom konkursu był wysoki i wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne! Komisja w składzie Justyna Gołębiewska, Danuta Spiczak-Brzezińska oraz Janina Młodożeniec po długich naradach ustaliła następujące wyniki przeglądu:

  • W kategorii solistów zwyciężyła Michalina Warda, która wykonała piosenkę "Świat w naszych rękach"

W kategorii zespołów:

  • WYRÓŻNIENIA: Motylki (w piosence "Eko-Ekologia"), Borowik ("Poważna Sprawa") oraz Żabki ("Ziemia Zielona");
  • III MIEJSCE: Promyki ("Pokolenie nowe");
  • II MIEJSCE EX AEQUO: Przyjaciele Ziemi ("Nasza Planeta Ziemia") oraz Eko ludki ("Poważna sprawa");
  • I MIEJSCE: Tropiciele ("Cztery Żywioły").

Wszystkie dzieci wyszły z MDKu zadowolone - każdy zespół otrzymał w nagrodę słodkości oraz cenną statuetkę. Choć nutka rywalizacji była ważna, jeszcze bardziej istotna była świetna zabawa i możliwość oswojenia się ze sceną.

Konkurs Piosenki Ekologicznej 2024
Małgorzata Wojciechowska

Konkurs Piosenki Ekologicznej to nie tylko popisy artystyczne. Dzięki prezentacji utworów o treści przyrodniczej i ekologicznej dzieci są przy okazji uwrażliwiane na kwestie natury i środowiska. Nie do przecenienia jest też integracja przedszkolaków z różnych placówek - to moment, kiedy mogą one zawrzeć nowe znajomości i porównać umiejętności. To także ważny punkt roku szkolnego dla nauczycieli - w końcu to oni przygotowują małych artystów do występu!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto