MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

O przemocy domowej i zagrożeniach w świecie cyfrowym - Klub Abstynenta Krokus i policja edukują mieszkańców Człuchowa

Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
Klub Abstynenta "Krokus" wraz z człuchowską policją prowadzą serię spotkań informacyjno-edukacyjnych dla mieszkańców Człuchowa. Za nami spotkanie na temat przemocy w rodzinie, a w przyszłym tygodniu organizatorzy zapraszają na wykład na temat zagrożeń w sieci. Prelekcje wygłasza nadkomisarz Iwona Woźniak z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie na co dzień zajmująca się szeroko pojętą prewencją.

Współczesny świat nie jest wolny od zagrożeń i niekorzystnych zjawisk społecznych. Najlepszą bronią wobec przemocy i niebezpieczeństw dnia codziennego jest edukacja i i wiedza na ich temat. Z takiego założenia wyszli członkowie Klubu Abstynenta "Krokus", którzy we współpracy z człuchowską policją oraz Miejską Biblioteką Publiczną organizują spotkania na tematy ważne społecznie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w zeszłym tygodniu. Nadkomisarz Iwona Woźniak z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie podczas prelekcji opowiadała zgromadzonym słuchaczom na temat przemocy domowej. Wyposażyła ich w cenną wiedzę na temat tego, co można zrobić, gdy dotknie nas ten problem.

Okazuje się, że prawo przewiduje szereg rozwiązań. Policjantka opowiedziała o najnowszych przepisach chroniących ofiary przemocy oraz o procedurze Niebieskiej Karty. Przedstawiła także kilka historii z własnego doświadczenia zawodowego, a przede wszystkim zachęcała osoby w trudnej sytuacji do odważnego korzystania z możliwości, jakie daje prawo - dla ochrony siebie i innych osób. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że informacje na ten temat można uzyskać anonimowo, dzwoniąc na Policyjny Telefon Zaufania pod numer 800 120 226.

W spotkaniu oprócz mieszkańców miasta Człuchowa wzięli udział podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Wierzchowa-Dworca oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Debrzna.

Nadkomisarz Iwona Woźniak i prezes Klubu Abstynenta "Krokus" Katarzyna Miluszkiewicz
Nadkomisarz Iwona Woźniak i prezes Klubu Abstynenta "Krokus" Katarzyna Miluszkiewicz Małgorzata Wojciechowska

Zaproszenie na kolejne spotkanie - temat jest naprawdę na czasie

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają we wtorek 23 kwietnia na godzinę 17.00 do Klubu Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Nadkomisarz Iwona Woźniak tym razem opowie o zagrożeniach w świecie cyfrowym - to ważny temat, który powinien zainteresować każdego, kto aktywnie korzysta z sieci. Zaproszenie na to wydarzenie znajduje się poniżej:

Zaproszenie na prelekcję
Zaproszenie na prelekcję materiały organizatorów

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto