Piast Człuchów wygrał derby z Czarnymi Czarne 2:1

Wojciech Piepiorka
Piast Człuchów zdetronizował Czarnych Czarne. Człuchowianie wygrali derby powiatu człuchowskiego, przez co Czarni opuścili fotel lidera.

Mecz rozpoczął się dla człuchowian fatalnie. Już w pierwszej minucie Łukasz Kościan ograł na prawej stronie Grzegorza Nawackiego i dośrodkował w pole karne, gdzie Łukasz Zych tylko musnął piłkę czubkiem buta a ta przelobowała Rafała Rafalskiego i wpadła w „długi" róg bramki Piasta, odbijając się jeszcze do słupka.

Na wyrównanie trzeba było jednak czekać tylko do siódmej minuty. Maciej Świadek oddał strzał zza pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta powolnie zmierzała po boisku w stronę Kamila Celińskiego. Bramkarz Czarnych chciał przyjąć piłkę nogą, ale ku zaskoczeniu wszystkim futbolówka przeleciała mu pod stopą i wpadła do siatki. Trzy minuty później było już 2:1. Tomasz Trocki w sytuacji sam na sam minął Celińskiego, za pierwszym razem nie trafił w piłkę, ale drugi strzał okazał się już skuteczny.

Piast Człuchów - Czarni Czarne 2:1 (2:1)

Bramki: Maciej Świadek (7), Tomasz Trocki (11) oraz Łukasz Zych (1).

Piast: Rafalski - Żmuda-Trzebiatowski, Michalski, Drążek, Nawacki - M. Klimowicz, Łukaszuk, Świadek (83 Bojk), Adamczyk (90 Pencarski) - Czarnowski (70 B. Klimowicz), Trocki (90 Urbaniak).
Czarni: Celiński - Zych, G. Kozanko, K. Kozanko, Łagoda - Remieniewicz, Spryszyński (46 Kubala), Wegner, Kopiszka - Sztuba, Kościan.