UKS Lider Rychnowy w finale turnieju "Z podwórka na stadion"

Piotr Furtak
Kilka dni przed wyjazdem do Warszawy część dziewczyn z mistrzowskiej drużyny grała na turnieju w Polnicy Fot. Piotr Furtak
Szóste miejsce w ogólnopolskim finale turnieju "Z podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku zajęły dziewczęta z UKS Lider Rychnowy. Co więcej, kapitan drużyny – Celina Cupa zdobyła tytuł królowej strzelczyń. Nagrodę wręczał jej Adam Nawałka, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej. Celina zdobyła 13 bramek, druga w tej rywalizacji dziewczyna z Warszawy – zaledwie 10.

Trenowane przez Łukasza Pietraszaka piłkarki, które wywalczyły awans po zdecydowanym zwycięstwie w finale wojewódzkim w Gdańsku walczyły w kategorii U-12. Podczas turnieju w Warszawie nasze przedstawicielki jak burza przeszły przez fazę grupową i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. W pierwszym spotkaniu pokonały 2:1 ULKS Sieradz reprezentujący województwo łódzkie. W kolejnym meczu były zdecydowanie lepsze od SP Rosochate (podlaskie). Z tą drużyną młode rychnowianki wygrały 8:0. W trzecim spotkaniu grupowym finalistki z powiatu człuchowskiego pokonały 2:1 Beniaminka Krosno z Podkarpacia.
W kolejnej, pucharowej fazie rozgrywek walka toczyła się o półfinał. Podopieczne Łukasza Pietraszaka zmierzyły się z mistrzyniami województwa śląskiego - Akademią Sportu KSB Lędziny. Niestety w tym spotkaniu nieznacznie (1:2) uległy rywalkom. Nieco lepiej było w kolejnym, piątym spotkaniu turniejowym w którym rywalkami ekipy z Pomorza były dziewczęta z Dolnego Śląska - reprezentantki ZS w Wojborzu. Ten mecz podopieczne Łukasza Pietraszaka wygrały 4:3. W ostatnim swoim spotkaniu dwunastolatki z powiatu człuchowskiego uległy rówieśniczkom z województwa świętokrzyskiego (PSP 7 Ostrowiec Świętokrzyski) 2:3. To oznacza bardzo wysokie - szóste miejsce.

Więcej na ten temat - między innymi wypowiedzi dziewczyn z którymi rozmawialiśmy na kilka dni przed wyjazdem do Warszawy - już w najbliższym wydaniu "Dziennika Człuchowskiego".